واکنش جالب سرمربی پورتو؛ ما یک تیم هستیم

سرمربی دیدگاهش بر خلاف رسانه ها و تماشاگران است و وقتی یک بازیکن دست به یک کار بزرگ می زند از تیم هم تعریف می کند. به این خاطر که فوتبال یک بازی تیمی است...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید تصورها بر این بود بعد از بازی پورتو در برابر ژیل ویسنته که با گل استثنایی مهدی طارمی و اولیویرا به دست آمد سرمربی پورتو در پایان بازی تنها این دو بازیکن را ستایش کند اما او به گونه دیگری صحبت کرد و تیمش را ستود. 

سرخیو کونسیسائو در پایان بازی این گونه با خبرنگاران صحبت کرد:« یک چیز مهمی از تیم کم شده است. ما در دقیقه ۹ به گل رسیدیم ولی پس از آن در دقیقه ۱۸ یک موقعیت گل از دست دادیم. سپس در دقیقه ۲۰ یک پنالتی برای ما گرفته نشد و پس از آن بازی به تساوی کشید. گل حریف هم بسیار عادلانه بود زیرا ژیل وینسته هر موقع که به دفاع ما می‌رسید، می‌توانست خطرساز شود و موقعیت ایجاد کند. در نیمه دوم ما بهتر شدیم و نتیجه پیروزی نیز عادلانه بود. ما به خاطر کیفیت فردی توانستیم گل بزنیم ولی به مانند یک تیم برای گل تلاش کردیم. طارمی و اولیورا گل زدند در حالی که هفته گذشته فابیو ویرا و دیاز گلزنی کردند. این یعنی همکاری در تیم. این موضوع در تیم ما وجود دارد و رفته رفته اعتمادمان نسبت به تیم بیشتر شود. اگر ما بازی را طوری آغاز کنیم که انگار یک تیم نیستیم، آن وقت به مشکل برخواهیم خورد.»

البته این طور نیست که سرمربی پورتو نسبت به درخشش مهدی طارمی در این بازی و حتی گل سرنوشت سازی که اولیویرا در دقیقه ۸۹ بازی به ثمر رساند بی تفاوت بوده باشد و در مورد آنها هم صحبت کرد. او به خوبی می داند رسانه ها به اندازه کافی این گل ها را برجسته می کنند و از سویی تماشاگران هم در فضای مجازی این دو بازیکن را تحسین خواهند کرد و بهتر است او در مورد تیم و تلاش همه شاگردانش در زمین حرف بزند.

تگ ها


پورتو فوتبال جهان مهدی طارمی فوتبال