واکنش داورزنی به انتخاب جانشین کی روش

معاون وزیر ورزش و جوانان به اظهار نظر مدیرکل ارتباطات و اطلاع رسانی این وزارتخانه واکنش نشان داد....

معاون وزیر ورزش و جوانان به اظهار نظر مدیرکل ارتباطات و اطلاع رسانی این وزارتخانه واکنش نشان داد.

به گزارش مدال ، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون گلف در جمع خبرنگاران گفت: گلف شاید فضایی کمتر هیجانی و ژورنالیستی داشته باشد. امیدواریم در آینده با توسعه این رشته و رسانه ای تر کردن شرایط بهتر شود.
وی ادامه داد: در رشته هایی مثل چوگان اگر ۳۰۰ نفر به ۳۵۰ نفر برسد اتفاق خبلی خوبی افتاده است.در سال ۷۱-۷۲ تحقیقی انجام می دادم که ارتباط رشته ها با سطح درآمد خانواده ها را بررسی می کردم. رابطه مستقیمی بین سطح فرهنگی و درآمدی خانواده ها با انتخال رسته های ورزشی وجود دارد.
وی افزود: برخی رشته ها بسیار خاص هستند که نمونه آن ورزش گلف است. امیدواریم با برنامه ریزی که دوستان انجام می دهند آینده بهتری برای این رشته ببینیم. اگر گلف بخواهد مبتنی بر برنامه استراتژی به اهدافش برسد باید قطعا به دنبال استفاده از منابع غیر دولتی باشد.
محمدرضا داورزنی در مورد تصمیم نهایی برای ماندن یا رفتن کی روش گفت: اساسا ما در مسائل داخلی فدراسیونها دخالت نمی کنیم. طبیعتا در خصوص آینده هر رشته ای فدراسیون تصمیم گیرنده هست و طبیعتا خود فدراسیونها در خصوص برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت مشغول و پاسخگو هستند و همیشه هم به آن تاکید داریم. وزارت ورزش هیچ دخالتی در خصوص تعیین تکلیف مربی ندارد. فدراسیون برای آینده فوتبال تصمیم می گیرد.
وی در واکنش به اظهار نظر مازیار ناظمی مدیرکل ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت ورزش که خبر از آمادگی چند مربی بزرگی برای حضور در تیم ملی داده بود گفت: در این خصوص از خودش بپرسید. وزارت ورزش در خصوص انتخاب سرمربی دخالتی ندارد.
معاون وزیر ورزش در خصوص نتیجه تیم ملی و تاثیرات آن بر ریاست فدراسیون و نظر نداشتن وزارت در خصوص کی روش گفت: جا دارد من از رحمات تمام ملی پوشان تشکر کنم. ما هم در جام جهانی حضور موفقی داشتیم و مردانه جنگیدیم و هم در جام ملتها از ۶ بازی ۵ بازی را فوق العاده کار کردند. در بازی آخر یک اشتباه باعث شد این نتیجه رخ دهد و نبایست زحمات بازیکنان را نادیده بگیریم. در سال ۹۷ عملکرد خوبی در تیم ملی بزرگسالان دیدیم.
داورزنی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان قطعا در کنار فدراسیون فوتبال خواهد بود. سعی داریم از حالا با برنامه ریزی دقیق موفق تر از حالا باشیم. نباید تلاش ستودنی بازیکنان در طول یکسال را فراموش کنیم. آنها ۵ بازی فوق العاده کار کردند و در بازی پایانی باید بپذیریم ژاپن عالی بود.