واکنش دبیر فدراسیون وزنه‌برداری به پاره شدن پرده گوش ملی پوش وزنه برداری

دبیر فدراسیون وزنهبرداری در مورد پاره شدن پرده گوش محمدرضا براری با ضربه سرمربی تیم ملی، این موضوع را یک اتفاق معمول دانست و تاکید کرد که قصد و غرضی در کار نبوده است ......

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در مورد پاره شدن پرده گوش محمدرضا براری با ضربه سرمربی تیم ملی، این موضوع را یک اتفاق معمول دانست و تاکید کرد که قصد و غرضی در کار نبوده است.

به گزارش مدال، محسن بیرانوند در مورد سومی تیم ملی وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های جهانی عشق‌آباد اظهار داشت: خداراشکر که همه چیز خوب پیش رفت. با اینکه ما با تیم 8 نفره و ناقص به رقابت‌ها اعزام شده بودیم اما سوم جهان شدیم و این برخلاف چیزی بود که حتی خانواده وزنه‌برداری پیش‌بینی می‌کردند. همه می‌گفتند قهرمانی سال گذشته ما در شرایطی به دست آمده که 10 کشور مطرح غایب بودند و اگر این تیم‌ها به رقابت‌های جهانی اضافه شوند آن وقت دیگر نمی‌توانیم روی سکو برویم. آنها می‌گفتند عیار تیم ما امسال مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: ما به عنوان تیمی 8 نفره با تیم‌های 10 نفره مبارزه کردیم و سوم جهان شدیم و از نظر فنی 20 امتیاز از روس‌های 10 نفره بیشتر امتیاز جمع کردیم. سهراب مرادی که مدال‌های طلایش را تکرار کرد اما ما رضا بیرالوندی را به جهان معرفی کردیم که مهره جوانی است و توانست طلای دوضرب دنیا را بگیرد. تکرار قهرمانی علی هاشمی در بازگشت ستاره‌های غایب در جهانی گذاشته هم اتفاق بسیار خوبی بود. ضمن اینکه ما علی داوودی را در اختیار داریم که با 18-19 سال سن در جهانی بزرگسالان رکورد جوانان جهان را می‌شکند و با امثال تالاخادزه مبارزه می‌کند.

بیرانوند با تاکید بر اینکه در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم بار دیگر عنوان قوی‌ترین مرد جهان را پس بگیریم، گفت: صددرصد این عنوان در آینده‌ای نزدیک دوباره به ما برمی‌گردد. ما در دسته فوق‌سنگین یوسفی را هم داریم که قهرمان المپیک جوانان شده است. خوشبختانه قهرمانان ما پشت سر هم به تیم ملی می‌آیند و با این وجود نباید به این هم بسنده کنیم و همچنان طرح‌های استعدادیابی‌مان را ادامه می‌دهیم.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اتفاقی که منجر به پاره شدن پرده گوش محمدرضا براری شده، تصریح کرد: شما اگر فیلم‌های مربوط به مسابقات وزنه‌برداری را ببینید، خیلی اوقات مربیان به صورت وزنه‌بردار ضربه می‌زنند و این یک روال طبیعی است. هیچ قصد و غرضی در کار سرمربی تیم ملی وجود نداشته و براری را در بازگشت به ایران به فدراسیون پزشکی فرستادیم تا در اسرع وقت به کارهای پزشکی‌اش رسیدگی شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در سال‌های اخیر پست سرمربیگری تیم ملی از ثبات برخوردار نبوده و این‌بار وضعیت محمدحسین برخواه برای آینده چطور خواهد بود، خاطرنشان کرد: برخواه قطعا می‌ماند. البته ببینید یک وقتی هست شرایطی پیش می‌آید که خودِ سرمربی نمی‌خواهد بماند و با پیشنهاد دیگری مواجه می‌شود. مثل خود من که علاقمند نبودم در بحث فنی کارم را ادامه دهم و با پیشنهاد رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کارم را به عنوان دبیر فدراسیون ادامه دادم.

تگ ها


وزنه‌برداری