واکنش دبیر فدراسیون کشتی به اشتباهات مکرر داوری در لیگ برتر

دبیر فدراسیون کشتی گفت: گاهی اوقات اشباهات فردی در باز بینی داوری رخ می‌دهد که باید تلاش شود از این دست اتفاقات رخ ندهد....

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون کشتی، سیدجلال عسگری با بیان این مطلب افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چندماهه کشتی در کشور، فدراسیون کشتی به دنبال این بود که با تمهیداتی دوباره جان دوباره ای به کشتی بدهد. به همین دلیل با رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت انجام شد و ارائه پروتکل‌های بهداشتی توانستیم مجوز برگزاری رقابت‌های لیگ برتر را بگیریم.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقات حفظ آمادگی نسبی قهرمانان کشتی، ایجاد منبع درآمد برای کشتی گیران و مربیان و همچنین بردن کشتی در خانه‌های مردم و علاقمندان به این رشته بود، ضمن اینکه می‌خواستیم ارزیابی نیز از ملی پوشان خود در این مسابقات داشته باشیم.

دبیر فدراسیون کشتی اظهار داشت: خوشبختانه رقابت‌های لیگ با استقبال تیم‌ها روبرو شد و مسابقات با نظم و برنامه ریزی مناسبی در حال برگزاری است. فدراسیون در نظر دارد رقابت‌های نیمه نهایی و فینال مسابقات آزاد و فرنگی را هفته آینده با کیفیت خوبی برگزار کند.

عسگری در مورد نحوه قضاوت‌ها در لیگ برتر کشتی تصریح کرد: به جز یکی دو مورد که به داوری‌ها اعتراض شد، مشکل خاصی نبود. گاهی اوقات اشباهات فردی در باز بینی داوری رخ می‌دهد که باید تلاش شود از این دست اتفاقات نیافتد. یکی از اقدامات فدراسیون استفاده از گروه پروتست جدید با چند دوربین از زاویه‌های مختلف در ادامه مسابقات است.

وی در مورد نظر فدراسیون در مورد عملکرد کمیسیون داوران گفت: به منظور جوانگرایی و آینده نگری در داوری کشتی کشور، محمد مصلایی پور داور المپیکی کشورمان را بعنوان سرپرستی این کمیسیون منصوب کردیم، چراکه عقیده داریم اگر قرار باشد نماینده‌ای از کشورمان بعنوان مدرس در داوری کشتی دنیا و اتحادیه جهانی داشته باشیم باید از داوران جوان و آینده دار حمایت‌های لازم را انجام دهیم. به نظر من مصلایی پور و سایر جوانان از این دست می‌تواند مانند داورانی که در گذشته در اتحادیه جهانی بعنوان مدرس و نماینده داشتیم، در داوری کشتی جهان موفق باشد.

دبیر فدراسیون کشتی ادامه داد: البته اقدامات خوبی در زمان ریاست ناصر فروتن در کمیسیون داوران از جمله تهیه اپلیکیشن داوری، ارتقا حق الزحمه داوری، نحوه ارزیابی داوران انجام شد که در مدت زمان حضور مصلایی پور در کمیسیون داوران نیز این موارد پیگیری شد. در این مدت می‌توان به جذب اسپانسر اختصاصی برای داوری کشتی و همچنین جلسات متعدد به منظور برنامه ریزی به جهت ارتقا جایگاه داوری در دنیا اشاره کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً استفاده از جوانان کاربلد و آینده دار در جایگاه‌های مدیریتی، در دستور کار فدراسیون قرار دارد. گاهی اوقات در کار، کاستی‌های اتفاق می‌افتد که نباید نا امید شد و تصمیمات عجولانه گرفت. قطعاً فدراسیون کشتی پشتیبان کمیسیون داروان و تصمیمات آن است.

بیشتر بخوانید:

پیروزی دانشگاه آزادی اسلامی مقابل شهدای زنجان

مهر تأیید کمیته داوران کشتی بر قضاوت‌های پراشتباه لیگ برتر

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی کمیته داوران لیگ کشتی کشتی