واکنش رئیس فیفا به جرایم سنگین علیه سوپرلیگی‌ها

جانی اینفانتینو به محرومیت های احتمالی یوفا برای رئال، بارسا و یوونتوس واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه"، جانی اینفانتینو رئیس فیفا به انتشار خبر محرومیت بالقوه یوفا برای سه باشگاه رئال مادرید، یوونتوس و رئال مادرید از رقابت‌های ۲ فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا واکنش نشان داد و به نوعی آن را تأیید کرد.

این سه باشگاه، باشگاه‌هایی هستند که هنوز انصراف خود از حضور در سوپرلیگ را اعلام نکرده‌اند و یوفا هم قصد دارد آنها را مجازات کند. این در حالی است که گفته می‌شود یوفا ۹ باشگاه دیگر بنیان‌گذار سوپرلیگ را هم با وجود انصراف‌شان از این رقابت‌ها با کاهش درصدی از درآمدها و پاداش‌های فصل آینده‌‌شان معادل ۱۵ میلیون یورو جریمه نقدی خواهد کرد.

اینفانتینو در این خصوص گفت:« من پیش از این موضع خودم و فیفا را در خصوص این موضوع بسیار شفاف بیان کرده‌ام. ما حامی یوفا در نفی سوپرلیگ هستیم. فیفا هم مخالف تشکیل این تورنمنت است و همواره با هر نوع رقابتی که خارج از ساختار‌های بین‌المللی فوتبال و تهدید کننده یکپارچگی و تمامیت الزامی هرم این ورزش که حلقه ارتباطی میان فوتبال پایه و آماتور با ستاره‌های طراز اول است ، مخالف بوده‌ و خواهیم بود.»

رئیس فیفا ادامه داد:« با این حال وظیفه خودم می‌دانم که تمامی طرفین را به ورود به یک رایزنی سازنده و مسالمت آمیز برای دستیابی به راه حل‌های مثبت دعوت کنم. وظیفه ما به عنوان نهاد اداره کننده فوتبال این است که درهای این سازمان را برای همه باز بگذاریم. بگذارید من خیلی شفاف بگویم که فیفا و من به شخصه حامی یوفا و رئیس آن علیه سوپرلیگ هستیم اما باید قدم‌های بعدی را با احتیاط برداریم چون این مسئله بغرنج است است که فراتر از یک تورنمنت ساده است و اکوسیستم جهانی فوتبال را درگیر کرده است.»

اینفانتینو در پایان گفت:« در مورد مجازات‌های تعیین شده هم نهاد‌های ذی‌صلاح و مستقل باید ارزیابی کنند که چه اقداماتی در این خصوص باید انجام شود. بنابراین من نمی‌توانم درباره‌اش نظر بدهم اما مشخصاً نمی‌توانم اعمال چنین مجازات‌هایی را در سطح ملی، قاره‌ای و جهانی رد کنم. من یک بار گفته‌ام و آن را دوباره تکرار می‌کنم. یک باشگاه یا باید بپذیرد که بخشی از ساختار فوتبال است یا باید عواقب آن را قبول کند. این خیلی واضح است و من مطمئنم که آنها این موضوع را می‌دانند.»

تگ ها


جانی اینفانتینو یوفا فیفا فوتبال جهان یوونتوس رئال مادرید بارسلونا فوتبال