واکنش رئیس کمیته انضباطی به اتفاقات بازی فولاد و استقلال

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: منتظر گزارش رسمی بازی استقلال - فولاد هستیم و بدون توجه به فضاسازی‌ها کار خودمان را انجام می‌دهیم....

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: منتظر گزارش رسمی بازی استقلال - فولاد هستیم و بدون توجه به فضاسازی‌ها کار خودمان را انجام می‌دهیم.

به گزارش مدال و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده گفت: ما در کمیته انضباطی تلاش کرده ایم همواره مجری قانون بر مبنای عدالت باشیم و در این خصوص هیچ تفاوتی میان باشگاه ها وجود ندارد. در خصوص اتفاقات روزهای گذشته نیز به موارد و موضوعاتی که مربوط به کمیته انضباطی است قطعا ورود خواهیم کرد.

وی افزود: در انتظار دریافت گزارش مقامات رسمی مسابقه فولاد و استقلال هستیم تا با بررسی تمامی جوانب در این خصوص تصمیم گیری کنیم اما اینکه در برخی رسانه ها مواردی دور از انصاف مطرح می شود و عنوان می کنند که کمیته انضباطی تبعیض و یا تفاوتی قائل می شود غیر حرفه ای و غیر اخلاقی است. اینکه بازیکن متعلق به کدام تیم است و یا در چه زمانی یا در فاصله با کدام مسابقه مرتکب تخلف شده هیچ تاثیری در قضاوت و تصمیم کمیته انضباطی ندارد.

رئیس کمیته انضباطی اضافه کرد: هدف ما اجرای قانون به شکل یکسان برای تمامی تیم هاست و متخلف با هر لباس و هر رنگی که باشد برای ما تفاوتی ندارد. تا امروز هم نشان داده ایم همیشه با قاطعیت نسبت به تخلفات موضع گرفته و برخورد کرده ایم. چه زمانی در این بین تبعیضی وجود داشته که حالا چنین فرافکنی هایی صورت می گیرد؟ در خواست من از رسانه ها این است که در راستای کمک به فوتبال و ارتقای جایگاه فرهنگی فوتبال کشور رویکردی منصفانه و سازنده داشته باشند.

حسن زاده تاکید کرد: کمیته انضباطی قطعا به تکلیف و وظیفه خودش مطابق قانون و بر مبنای عدالت و انصاف عمل خواهد کرد. متاسفانه یکی از مشکلات اصلی فوتبال ما همین اظهار نظرها و جوسازی هایی است که له یا علیه یک تیم خاص صورت می گیرد و به دنبال تاثیرگذاری روی عملکرد کمیته انضباطی یا سایر بخش هاست. ضمن آنکه از رسانه ها درخواست می کنم از چنین رفتارهایی به شکل جدی خودداری کنند لازم است بر این نکته تاکید شود که کمیته انضباطی با استقلال کامل و بدون توجه به اینگونه فضاسازی ها اقدام خودش را انجام می دهد و مطرح نمودن چنین مسائل غیر واقعی تاثیری روی روند کار این کمیته نخواهد داشت.