واکنش رسانه‌های جهان به حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی در دیدار ایران و کامبوج، واکنش بسیاری از رسانه‌های معتبر جهان را به همراه داشته است...

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی در دیدار ایران و کامبوج، واکنش بسیاری از رسانه‌های معتبر جهان را به همراه داشته است

به گزارش خبرنگار مدال، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، حضور بانوان در بازی تیم ملی ایران مقابل کامبوج واکنش بسیاری از رسانه‌های جهان را در پی داشته است. در این مطلب به مرور این واکنش‌ها خواهیم پرداخت:

فاکس ساکر: پس از چهل سال محرومیت از حضور در ورزشگاه‌ها سرانجام به چند هزار بانوی ایرانی در دیدار ایران مقابل کامبوج در مقدماتی جام جهانی، اجازه حضور داده شد.

ESPN: برای اولین بار پس از چهل سال، به زنان اجازه داده شد تا یک بازی خانگی را در ایران تماشا کنند. آن ها 14 بر صفر برنده شدند

وبسیات گل: یک عکس باورنکردنی؛ برای اولین بار در چهل سال اخیر، امروز تماشاگران زن اجازه حضور در ورزشگاه برای تماشای بازی تیم ملی ایران را یافتند. این بازی با برتری ۱۴-۰ ایران به پایان رسید.

ان بی سی: پس از چهل سال محرومیت، سرانجام بانوان ایرانی اجازه ورود به استادیوم برای بازی ایران - کامبوج را یافتند.

بی‌این اسپورت: تماشاگران زن ایرانی برای تماشای تیم ملی ایران اجازه حضور در استادیوم را پیدا کردند.

بلیچر ریپورت: زنان ایرانی از سال ۱۹۷۹ از حضور در استادیوم محروم بودند. امروز ۳۵۰۰ زن ایرانی اجازه حضور در استادیوم و تماشای بازی مقابل کامبوج را پیدا کردند.

جانلوکا دی‌مارتزیو: زنان ایرانی سال‌ها مجبور بودند بازی‌های فوتبال را فقط از خانه یا کافه‌ها تماشا کنند و اگر هم وارد استادیوم می‌شدند، با گریم و چهره‌ای مردانه به صورت غیرقانونی بوده است. امروز پس از ۴۰ سال این بار ۳۵۰۰ زن ایرانی به طور آزادانه و قانونی توانستند برای اولین بار یک بازی فوتبال مردان را در استادیوم‌های این کشور تماشا کنند.

اسکواکا: ایران با برداشتن یک ممنوعیت ۴۰ ساله، به زنان اجازه داد تا به تماشای بازی ایران و کامبوج بیایند. قدمی بزرگ به سوی برابری!

دویچه وله: ۳۵۰۰ زن ایرانی بازی تیم ملی کشورشان را ورزشگاه آزادی دیدند و صدایشان را به گوش جهانیان رساندند.

بی بی سی: زنان ایراد بعد از ۴۰ سال، امروز به ورزشگاه رفته و شاهد برد ۱۴-۰ تیم ملی ایران بودند.

اخبار مرتبط:

واکنش اینفانتینو به حضور زنان ایرانی در ورزشگاه

تگ ها


حضور زنان در استادیوم ایران کامبوج رسانه‌های جهان فوتبال جهان فوتبال