واکنش رسانه‌ها به شکست تاریخی آلمان+ عکس

شکست تاریخی آلمان مقابل اسپانیا با نتیجه ۶-۰ طبق انتظار با واکنش گسترده رسانه‌های این دو کشور همراه بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیدار دیشب آلمان و اسپانیا که دیشب در چارچوب لیگ ملت‌های یوفا در شهر سویا برگزار شد به یک دیدار تاریخی و کلاسیک تاریخ فوتبال تبدیل شد. آلمانی‌ها بدترین شکست تاریخ خود را در سویا تجربه کردند و اسپانیا یکی از بهترین نمایشهای خود و یکی از بهترین پیروزی‌هایش را بدست آورد.

همانطور که انتظار می‌رفت در فضای رسانه‌ای اسپانیا شادی و شعف از این پیروزی بزرگ موج می‌زند و در آنسوی میدان، در آلمان رسانه‌ها مثل هواداران آلمانی از این شکست تحقیرآمیز بهت زده و خشمگین هستند.

روزنامه مارکا با انتشار عکسی از جشن بازیکنان اسپانیا در رختکن خود بعد از پیروزی مقابل آلمان از تیتر " نمایش تاریخی مقابل آلمان؛ ۶-۰" استفاده کرده است.

در منطقه کاتالونیا هم مطبوعات کاتالان به ستایش از پیروزی بزرگ اسپانیا پرداختند. موندو دپورتیوو در صفحه اول شماره امروز خود با تیتر "رقص تاریخی" به استقبال این پیروزی رفت.

اسپورت، دیگر روزنامه چاپ کاتالونیا هم صفحه اول خود را به عکس بازیکنان پیروز اسپانیا در آغوش یکدیگر اختصاص داده و از تیتر "زمانِ بزرگی" استفاده کرده است.

روزنامه آ اس چاپ مادرید هم امروز از تیتر "ضربه تاریخی" استفاده کرده و به پذیرش بدترین شکست ۶۶ساله اخیر آلمان در مقابل اسپانیایی‌ها اشاره کرده است. آ اس صعود اسپانیا به مرحله نهایی لیگ ملت‌های یوفا را جشن گرفت.

روزنامه سوپر دپورته هم با اشاره به هت تریک فران تورس در مقابل آلمان از تیتر "تنبیه تاریخی" استفاده کرده است.

اما در آلمان ماجرا دقیقاً برعکس است. رسانه های آلمانی با خشم و بهت و حیرت به شکست تاریخی مانشافت مقابل اسپانیا پرداختند.

بیلد با تیتر "فاجعه یوگی" موج انتقاده از سرمربی تیم ملی آلمان را آغاز کرده است. بیلد می گوید آلمان در مقابل اسپانیا بدترین شکست خود از سال ۱۹۳۱ را تجربه کرد.

روزنامه فرانکفورتر آلگماینه هم با چاپ عکسی که مانوئل نویر را زانو زده در مقابل بازیکنان پیروز اسپانیا نشان می دهد از تیتر "رسوایی برای آلمان در لیگ ملتها" استفاده کرده است.

دی ولت دیگر رسانه آلمانی هم با اشاره به این شکست تاریخی از تیتر "آلمان در مقابل اسپانیا تا مغز استخوان زخمی شد".

اشپورت‌بیلد از همین حالا گمانه زنی برای تعیین جانشین یواخیم لوو را آغاز کرده و با چاپ عکس هانسی فلیک سرمربی بایرن مونیخ در کنار یواخیم لوو از تیتر" آیا فلیک جانشین لو می‌شود؟ " استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش‌های آلمانی به شب سیاه مانشافت: بهت و حیرت

اخراج یا استعفا - یواخیم لو در مراسم گردن زنی!

 

 

تگ ها


تیم ملی اسپانیا تیم ملی آلمان فوتبال جهان فوتبال