واکنش رسانه ژاپنی به تقابل با ایران/ بیرانوند، دیوار آهنی

سایت خبری کشور ژاپن، علیرضا بیرانوند را دیوار آهنی ایران مقابل سامورایی آبی دانست....

سایت خبری کشور ژاپن، علیرضا بیرانوند را دیوار آهنی ایران مقابل سامورایی آبی دانست.

به گزارش مدال، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن از ساعت 17:30 روز دوشنبه، در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا و در ورزشگاه هزاع بن‌زاید شهر ابوظبی، به مصاف هم می‌روند.

سایت soccer king ژاپن در گزارشی، این مسابقه و نیز دیدارهای رودرروی قبلی دو تیم را بررسی کرد. در بخشی از این گزارش آمده است: ژاپن برای رسیدن به هدف خود یعنی «بازگرداندن تاج و تخت»، دیداری حیاتی پیش رو دارد. این تیم در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل ایران صف‌آرایی می‌کند. ایران در آخرین رده‌بندی فیفا در جایگاه بیست‌ونهم و ژاپن در رتبه پنجاهم جهان جای داشتند.

دفاع ایران به رهبری علیرضا بیرانوند که دیوار آهنی ایران به شمار می‌رود، در هیچ دیداری گلی دریافت نکرده است. این تیم تاکنون 12 گل به ثمر رسانده و مهاجم جوانش یعنی سردار آزمون، در خط حمله ایران رهبری می‌کند. ایران ثبات بسیار خوبی در دفاع و حمله دارد و از آن به عنوان قوی‌ترین تیم قاره آسیا یاد می‌شود.

ایران و ژاپن در 16 بازی به مصاف هم رفته‌اند. ژاپن در پنج بازی به پیروزی رسیده، پنج بار مساوی کرده و 6 بار متحمل شکست شده است. آخرین دیدار دو تیم به بازی دوستانه‌ای برمی‌گردد که در فوریه 2015 در تهران برگزار شد و با تساوی یک-یک به پایان رسید.