واکنش رسمی فیفا نسبت به درگذشت «دختر آبی»

خبر درگذشت سحرخدایاری بر اثر خودسوزی طی روز‌های گذشته بازتاب بسیار زیادی در فضای مجازی داشته و حتی برخی رسانه‌ها و چهره‌های خارجی نیز به این مساله واکنش نشان دادند....

به گزارش مدال، در چنین شرایطی خبرنگار یورونیوز با مسئولان فیفا تماس گرفته تا نظر آن‌ها را درباره این اتفاق جویا شود و واکنش این بزرگ‌ترین نهاد فوتبال ایران را گرفته است.

فدراسیون جهانی در پاسخ به پرسش این سایت خارجی ابراز تاسف کرده و توضیحاتی را درباره ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران ارائه داده است. در نامه فیفا در این خصوص آمده است: «فیفا ضمن اعلام مراتب تسلیت خود به خانواده و دوستان سحر، بار دیگر مقامات ایران را به تأمین آزادی ورود زنان به ورزشگاه‌ها فرا می‌خواند.»

این در حالی است که ساعتی پس از انتشار واکنش غیررسمی فیفا توسط یورو نیوز، صفحه اینستاگرام رسمی فیفا با به اشتراک گذاشتن پستی در این باره مواضع رسمی خود را اعلام کرد. صفحه اینستاگرامی فیفا ضمن تسلیت گفتن به خانواده «دختر آبی»، خواستار رفع محدودیت ورود بانوان ایرانی به استادیوم‌ها شد.

اخبار مرتبط:
پدر دختر آبی: افرادی که از خون دخترم سواستفاده می‌کنند را حلال نمی‌کنم
قوه قضاییه: دادگاهی برای «دختر آبی» برگزار نشده بود
واکنش جالب باشگاه رم ایتالیا به درگذشت دختر آبی

تگ ها


خودسوزی دختر فوتبالی خودسوزی دختر هوادار استقلال سحر خدایاری حق ورود زنان به ورزشگاه ورود بانوان آزاد ورود بانوان به استادیوم ورود بانوان به ورزشگاه ورود دختران به ورزشگاه ‌ورود زنان به ورزشگاه فوتبال