واکنش رییس فدراسیون کشتی به حاشیه های چرخه انتخابی

رییس فدراسیون کشتی گفت: ما ادعا نمی کنیم که کارمان درست است و هنوز چیزی را تصویب نکردیم و نظرات دیگران را می گیریم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا دبیر بعد از اینکه طی روزهای اخیر حاشیه های زیادی را نسبت به تدوین چرخه انتخابی جدید جهت حضور انتخاب ترکیب نهایی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در المپیک دید، تصمیم گرفت امروز در نشستی با حضور رسانه ها به برخی ابهام ها پاسخ دهد.


با اینکه هنوز چرخه انتخابی نهایی نشده، اما شایعات پیرامون اختلاف نظر بین سرمربیان تیم های ملی و فدراسیون به اوج خود رسیده است.


رییس فدراسیون کشتی در نشست امروز درباره بحث تدوین چرخه انتخابی تیم ملی گفت: همه چیز در این طرح دیده شده است و به دنبال این هستیم که حقی از کسی ضایع نشود، کشورهایی نظیر روسیه و آمریکا بر اساس طرح انتخابی که دارند توانسته اند در رقابت های جهانی و المپیک مدال های فراوانی را کسب کنند و اگر ما نیز با هم باشیم و این طرح را اجرا کنیم جایگاه کشتی ما در سال های آینده بهتر خواهد شد و قطعا این طرح ماندگار می شود. حتما از نظرات استفاده می کنم و مشورت پذیرم اما تصمیم نهایی را خودم می گیرم، در چند روز گذشته رویکردی علیه انستیتو کشتی در فضای مجازی شکل گرفت که خوب نبود، چراکه همانطور که گفتم دلیل نمی شود که آن ها در کار تحلیل و کارشناسی کشتی خوب نباشند. من به کار سیستماتیک و سلسله مراتب اعتقاد دارم و کاری که به شخصی واگذار می کنم از همان شخص هم دنبال می کنم، چند کار را به انستیتو واگذار کردم که طرح چرخه انتخابی یکی از آن ها بود و باید بگویم که کارهای بزرگتری نیز بر عهده انستیتو گذاشته ام که در راه است. ما ادعا نمی کنیم که کارمان درست است و هنوز چیزی را تصویب نکردیم و نظرات دیگران را می گیریم و به همین منظور از کشتی گیران، مربیان و قهرمانان دعوت کردیم که نظر خود را در مورد این طرح بدهند. اکثرا به صورت شفاهی نظرات خود را به ما داده اند اما چند نفری هم مکتوب فرستاده اند. بعنوان مثال علیرضا حیدری از قهرمانان المپیک و جهان ما در بند شش یا هفت مطالب خود راجع به این طرح نوشته که دست مربیان در آن باز است.


دبیر در مورد محمد بنا گفت: آقای بنا واقعا مشکل داشت و نتوانست در جلسه چرخه حضور یابد اما دیدید که چه حاشیه هایی به وجود آوردند، اما دیروز ۳ ساعت با ایشان جلسه داشتیم و ایرادات خود را به این طرح گرفت و قرار است هفته بعد نیز جلسه بعدی خود را با آقای بنا برگزار کنیم. هیچ تعارفی با کسی ندارم و به کار جمعی اعتقاد دارم، از انستیتو کشتی تشکر می کنم که در حدود یکسال گذشته وقت گذاشت و این طرح را نوشته و چکش کاری های لازم را نیز بر روی آن انجام داد.

بیشتر بخوانید:

اضافه شدن یزدانی از مرحله سوم به چرخه انتخابی

اشکانی: هیچ‌کس در کشتی مخالف انتخابی نیست

 

 

تگ ها


کشتی علیرضا دبیر کشتی