واکنش صالحی امیری به انتقاد از بودجه کشتی

رییس کمیته ملی المپیک به انتقادات رییس فدراسیون کشتی درباره بودجه پاسخ داد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بودجه کمیته ملی المپیک و تخصیص آن به فدراسیون ها در هفته های اخیر حاشیه های را در پی داشته که یکی از آن ها اعتراض علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی است. 


صالحی امیری در واکنش به این انتقادات گفت: ما یک بودجه جاری داریم که هر سال ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند. میزان این بودجه که برای همه فدراسیون ها به جز فوتبال است، ۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ برآورد شده. 

وی افزود: از سوی دیگر ۳۰ میلیارد هم به صورت غیرمستقیم‌ برای فدراسیون ها هزینه می کنیم. به عنوان مثال برای برخی از قهرمانان که خارج‌ از کشور خودشان را درمان می کنند، هزینه ارزی می کنیم یا تجهیزات به ورزشکاران می دهیم‌‌.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان درباره کشتی هم گفت: درباره کشتی هم باید بگویم بودجه این‌ رشته‌ در سال ۹۹ از سوی کمیته ۲.۵ میلیارد است. وزارت‌ورزش هم ۱۳ تا ۱۵ میلیارد به کشتی بودجه می دهد. البته حرف های دبیر را قبول دارم و معتقدم او‌ در جذب اسپانسر موفق بوده. ۱۰ میلیارد هم سازمان برنامه و بودجه و اقای نوبخت تعهد کردند به کشتی کمک کنند که ۲ میلیارد آن هم پرداخت شد. بیشتر‌ از این دیگر از دستمان برنمی آید.

بیشتر بخوانید:

اطمینان صالحی امیری از برگزاری المپیک توکیو

محمدی: سرمربیان تیم ملی کشتی باید شان خود را حفظ کنند

 

تگ ها


سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان کشتی