واکنش عضو کمیته اخلاق به رفتار بیرانوند در دیدار برابر تراکتور

عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در خصوص رفتار علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر تراکتور صحبت کرد...

عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در خصوص رفتار علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر تراکتور صحبت کرد

به گزارش مدال، عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت که با توجه به رفتار اخیر علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس برابر تراکتور، محرومیت تعلیقی وی اجرا نمی‌شود.
عبدالله سمامی با اعلام این خبر گفت:بیرانوند در دیدار با تراکتور در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر یک تخلف انضباطی مرتکب شده بود که برخی اعتقاد داشتند با این تخلف باید حکم پیشین کمیته اخلاق مبنی بر سه جلسه محرومیت تعلیقی وی، به اجرا در بیاید در حالی که تخلفات انضباطی با مباحث اخلاقی متفاوت است.
این وکیل دادگستری و عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال افزود:با توجه به اینکه تخلفات انضباطی و اخلاقی در ذات با یکدیگر متفاوت هستند، در نتیجه تخلف انضباطی اخیر بیرانوند شامل حکم تعلیقی وی نمی‌شود و این حکم سر جای خود باقی است.
سمامی اضافه کرد:بیرانوند هر گاه تخلف اخلاقی مرتکب شود، علاوه بر رسیدگی به تخلف جدید، حکم سه جلسه محرومیت وی نیز اجرا می‌شود بنابراین خارج شدن این حکم از حالت تعلیق منوط به ارتکاب تخلف اخلاقی است نه انضباطی.

بیشتر بخوانید:

حضور بیرانوند،حسینی و کریمی در تمرین امید