واکنش علیرضا دبیر به حواشی لیگ و میزان بدهی به اتحادیه جهانی

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به پرداخت بخش عمده‌ای از بدهی به اتحادیه جهانی کشتی، مبلغ باقیمانده برای تسویه کامل با این اتحادیه را اعلام کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشورمان امروز در یک گفتگوی تلویزیونی به مبلغ باقیمانده بدهی فدراسیون به اتحادیه جهانی اشاره کرد و گفت: ما ۲۵۷ هزار فرانک سوئیس به اتحادیه جهانی کشتی بدهکار بودیم. این در حالی بود که من وقتی به عنوان رئیس ه فدراسیون، سکان مدیریت را تحویل گرفتم، یک ریال هم در حساب فدراسیون پول نبود.

وی افزود: برای پرداخت بدهی به اتحادیه بلافاصله وارد عمل شدیم و حتی برای به حداقل رساندن این بدهی، من ۳۲ هزار یورو از یکی از دوستانم قرض گرفتم و به اتحادیه جهانی پرداخت کردم. به هر حال هم اکنون ۱۷۵۰۰ فرانک سوئیس به اتحادیه جهانی بدهکاریم که قطعاً این رقم نیز تسویه خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی به بحث برگزاری لیگ هم اشاره کرد و گفت: از تمام کسانی که در این راه کمک کردند تشکر می‌کنم.حدود ۹ ماه کشتی تعطیل بود، خودم به شخصه در جلسات کارشناسی پروتکل‌ها شرکت کردم. ۵۰۰ کشتی‌گیر، داور و برگزارکننده به خانه کشتی ابراهیم هادی آمدند و مسابقات را به صورت متمرکز برگزار کردیم. ما سه دوره مسابقات را برگزار کردیم، خانه کشتی ابراهیم هادی قبلاً فقط ۶۰ تخت داشت، اما الان شرایط خیلی بهتری دارد و تیم‌ها به صورت دسته‌های چهار یا پنج تایی در آن حضور پیدا کردند.

دبیر در خصوص وضعیت باشگاه استقلال نیز اظهار داشت: در ابتدا باید از احمد مددی سرپرست باشگاه تشکر کنم که واقعاً فرد فهیم و اخلاق‌مداری است. استقلال دیر به مسابقات آمد و مرا هم به استقلالی بودن متهم کردند. ما یک ورزشگاه را در سه دوره ۱۵ روزه به صورت رایگان در اختیار آنها گذاشتیم. سپس آنها با یک باشگاه دیگر درگیر شدند و در بخشی از این موضوع هم حق با تیم قائم‌شهر بود، اما دو کشتی گیر را به استقلال دادند. بعد از آن هیأت کشتی مازندران رضایت‌نامه چند کشتی‌گیر را نمی‌داد که با عسگری محمدیان صحبت و این مشکل را حل کردیم.

وی در این گفتگوی تلویزیونی در خصوص حواشی در روز فینال لیگ هم تصریح کرد: چند مربی استقلال کار خوبی انجام ندادند، با من تماس گرفتند که ۵ کشتی‌گیر آنها کرونا دارند. من در بودجه و کشتی کلاه سرم نمی‌رود، ما تست‌های آنها را مطابقت دادیم، حتی تیم دیگری بود که تست‌سازی کرده بود که ما آنها را به مسابقات راه ندادیم، اما موضوع را مخفی نگه داشتیم. نمی‌توانیم روی این مسأله ریسک کنیم. حتی مددی هم این مسائل را نمی‌دانست و وقتی دیشب به او گفتم ناراحت شد.

دبیر افزود: من جواب تست‌ها را داشتم، به سازمان لیگ گفتم دو کشتی‌گیر و یک مربی آنها مثبت شده‌اند و در واقع این تعداد کمتر است و ۵ نفر نیستند. یکی از آن دو نفر را در وزن ۹۷ کیلو آوردند و گفتند تست‌ش مثبت شده، ما متوجه شدیم نتیجه تست با فشار یکی از مربیان استقلال دستکاری شده، گفتم آن کشتی‌گیر را وزن‌کشی و قرنطینه کنید، اگر مثبت بود او را دو سال محروم کنید. این تخلف محسوب نمی‌شود بلکه قتل است. بعد که کشتی‌گیر متوجه شد با هیاهو فرار کرد و رفت. ما حتماً آن کشتی‌گیر و مربی را به کمیته انضباطی می‌خوانیم. اگر لازم باشد حتی به دادگاه هم می‌رویم. در ورزشی که پهلوانی و اخلاق‌مداری شعار آن است، نباید این موضوعات باشد. گفتند در فینال اجازه ندادند کشتی‌گیر ما حاضر شود، کشتی‌گیر ۷۴ کیلوی آنها نیامد و اشتباه کرد. باید در کمیته انضباطی بررسی شود و اگر تخلفی کرد باید بیاید پولش را پرداخت کند.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: از سوی دیگر باید از تیم دانشگاه آزاد تشکر کنم، مسئولان این تیم گفتند ما به لیگ آمدیم تا به کشتی کمک کنیم، روز فینال که متوجه شدم دانشگاه آزاد آمده، باشگاه استقلال گفت، چند کشتی‌گیر ما دچار ضرب‌دیدگی شده‌اند، اما من اجازه نمی‌دهم کار را ابتر تمام کنند. گفتم هر کشتی‌گیر و مربی‌ای که روی تشک حاضر نشود دو سال محروم می‌شود. متوجه شدیم که آنها در مورد ضرب‌دیدگی راست نگفتند. مددی هم گفت محکم بگیرید و همه موظفند بیایند. آنها حتی جواب تلفن مددی را هم نمی‌دادند. من اجازه نمی‌دهم نام باشگاه استقلال و بعداً اگر پرسپولیس بیاید این باشگاه خراب شود. کشتی ایران احتیاج به آرامش دارد. کشتی‌گیران نگران نباشند، مددی کمک می‌کند و اگر این طور نشد، ما در خدمت هستیم.

دبیر در پایان این گفتگوی تلویزیونی افزود: خیلی‌ها باید به کمیته انضباطی بیایند و جواب بدهند. ما به وزارت بهداشت تعهد داریم. داشتند کار ما را خراب می‌کردند، اما کار خدا بود که مسابقات به نحو احسن برگزار شود.

تگ ها


علیرضا دبیر اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون کشتی