واکنش فدراسیون جهانی بسکتبال به حضور ایران در المپیک ۲۰۲۰

پس از پیروزی تیم‌ملی بسکتبال کشورمان برابر فیلیپین در جام جهانی ۲۰۱۹ چین و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در این خصوص واکنش نشان داد...

واکنش فدراسیون جهانی بسکتبال به حضور ایران در المپیک ۲۰۲۰

به گزارش مدال، تیم ملی بسکتبال کشورمان روز گذشته با برتری مقابل فیلیپین و همچنین شکست چین مقابل نیجریه توانست برای دومین بار بعد از انقلاب اسلامی جواز حضور در بازی‌های المپیک را کسب کند و یکی از دوازده تیمی باشد که در المپیک 2020 توکیو حاضر می‌شود. 
بر همین اساس، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به تیم‌های صعودکننده المپیک پرداخت که یکی از آنها ایران بود. 
در این گزارش آمده است: ایران پس از غیبت در دو دوره گذشته المپیک یعنی 2012 و 2016 یکبار دیگر بعد از المپیک پکن توانست به این بازی‌ها بازگردد. 
در ادامه آمده است: دو بازیکن کهنه‌کار و قدیمی تیم ملی بسکتبال ایران یعنی حامد حدادی و صمد نیک‌خواه بهرامی تنها بازیکنان باقیمانده از المپیک 2008 پکن در تیم ملی ایران هستند و برای صعود این تیم به المپیک 2020 نقش ایفا کرده‌اند. 
نیجریه هم دیگر تیمی بود که به عنوان نماینده آفریقا توانست جواز حضور در المپیک 2020 را کسب کند. پیش از این استرالیا به عنوان نماینده اقیانوسیه و ژاپن به عنوان میزبان حضورشان در المپیک قطعی شده بود.

بیشتر بخوانید:

طباطبایی: اگر به المپیک نمی‌رفتیم چندین سال عقب می‌افتادیم

تگ ها


بسکتبال بسکتبال ایران بسکتبال ایران فیلیپین جام جهانی بسکتبال فدارسیون‌ــــ‌جهانی‌ــــ‌بسکتبال المپیک 2020 صعود به المپیک بسکتبال