واکنش فدراسیون والیبال به رفتار غیرورزشی معروف

دبیر فدراسیون والیبال گفت: حکم کمیته انضباطی در مورد رفتار سعید معروف هفته آینده اعلام می شود ......

دبیر فدراسیون والیبال گفت: حکم کمیته انضباطی در مورد رفتار سعید معروف هفته آینده اعلام می شود.
سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال که چند روز قبل برای چندمین بار در سال های اخیر با داور دیدار تیم های پیکان و خاتم اردکان درگیر شد، از سوی کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم شده است.
محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال اظهار داشت: کاپیتان عضو برجسته یک تیم ورزشی است و قطع به یقین خصوصیاتی داشته که به عنوان کاپیتان انتخاب شده است. تجربه، سابقه، فرماندهی در شرایط بحرانی، رابط بین بازیکنان و مربی و ... از جمله خصوصیات مورد انتظار از یک کاپیتان است. کاپیتان الگوی رفتاری بازیکنان و هواداران است. اگر کاپیتان عضو برجسته جامعه ورزشی باشد و طرفداران و افتخارات زیادی نیز داشته باشد؛ مسئولیتش بیشتر می شود.
وی درباره تکرار رفتارهای غیرورزشی سعید معروف و عکس العمل فدراسیون والیبال در قبال آن عنوان کرد: ملاک ما گزارش ناظر بازی است و براساس این گزارش محرومیت در نظر گرفته می شود. اعضای کمیته انضباطی تنها اعضای فدراسیون نیستند و نمایندگان وزارت ورزش هم حضور دارند و درنتیجه نمی توان استنباط کرد که فدراسیون از معروف حمایت می کند. موافقم که درصورت تکرار یک رفتار باید شرایط فرق کند. ما هیچگاه رفتارهای خاصی را از ورزشکاران طراز اول رشته های مختلف ورزشی جهان نمی بینیم. ورزشکاران ما نیز باید شان و جایگاه خود را درک کنند. تمام تلاش ما این است که اتفاقات این چنینی برای هیچ کدام از ورزشکاران رخ ندهد.
دبیر فدراسیون والیبال همچنین تصریح کرد: دوستانی که هوادار بازیکنان هستند هم باید چشم و گوش خود را نسبت به این گونه رفتارها باز کنند و درصورتیکه سازمان لیگ جریمه ای را اعلام می کند، ارکان فدراسیون را آماج حملات خود قرار ندهند. در ضمن حکم کمیته انضباطی در مورد رفتار سعید معروف هفته آینده اعلام می شود.

تگ ها


اخبار روز والیبال