واکنش فدراسیون کشتی به بحث مجوز برگزاری اردوها و مسابقات

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: برگزاری اردوها و مسابقات در رده‌های پایه و کشتی‌های سنتی، منوط به برگزاری مسابقات آن با توجه به تقویم اتحادیه جهانی کشتی است....

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون کشتی از ابتدای سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های ویژه، سال متفاوتی را پشت سر گذاشت که طبیعتاً برنامه‌های مدون فدراسیون کشتی هم دستخوش برخی تغییرات شد. به دنبال این موضوع برخی از رویدادهای داخلی و بین المللی و حتی اردوهای تیم ملی لغو و یا به زمان دیگری موکول شدند و هنوز اجرای بسیاری از برنامه‌های کشتی ایران و جهان با اما و اگر روبروست.

در همین راستا محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در واکنش به این شرایط گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌های کشتی، اتحادیه جهانی کشتی نیز چندین بار برنامه‌های کشتی را به تعویق انداخت که این برنامه‌ها شامل رده‌های سنی پایه هم می‌شد.

وی تصریح کرد: فدراسیون برای تمامی رده‌های سنی و رشته‌های ورزشی خود برنامه دارد، اما اجرای این برنامه‌ها با توجه به تقویم اتحادیه جهانی و همچنین مجوز ستاد مبارزه با کرونا در ورزش است.

امامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز مجوز برگزاری مسابقات نوجوانان، جوانان، امید، ساحلی، آلیش مردان و زنان و کلاسیک بانوان به ما داده نشده و باید ببینیم کدام مسابقات طبق تقویم اتحادیه جهانی برگزار می‌شود تا بر اساس آن به دنبال گرفتن مجوزهای لازم برای اجرای برنامه‌های آن رده و رشته باشیم. البته به دلیل علاقمندی بانوان به کشتی کلاسیک، این مسابقات نیز پس از اخذ مجوزهای لازم در سطح کشوری برگزار خواهد شد.

تگ ها


فدراسیون کشتی محمد ابراهیم امامی اتحادیه جهانی کشتی ویروس کرونا