واکنش فریبرز عسکری به المپیکی شدن سجاد مردانی

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: سجاد مردانی به عنوان یک تکواندوکار المپیکی سخت تمرین می‌کند و کمتر به حواشی توجه دارد....

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته دادگاه حکمیت ورزش در خصوص اعتراض روسیه به محرومیت چهار ساله ورزشکاران این کشور از حضور در میادین ورزشی، رأی خود را صادر کرد که تنها دستاورد آن برای این کشور کاهش دو ساله از مدت محرومیت بود. بر همین اساس روس‌ها بر اساس این رأی از حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، المپیک جوانان ۲۰۲۲ چین و جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر محروم شد.

همین موضوع باعث شد تا احتمال حضور سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان که در رده هفتم رنکینگ جهانی است در بازی‌های المپیک افزایش پیدا کند.

طبق قوانین ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه شده‌اند، در چنین شرایطی اجازه دارند با پرچم IOC در المپیک شرکت کنند، اگر «لارین» از روسیه که نفر اول رنکینگ این وزن است، نخواهد که زیر پرچم IOC در توکیو مبارزه کند، آن وقت این مردانی است که راهی المپیک می‌شود.

در همین رابطه فریبرز عسکری به خبرنگار مهر گفت: از زمانی که سهمیه‌های سیستم رنکینگ بسته شد و هنوز این مسائل جدید مطرح نشده بود، مبنا را بر این گذاشتیم فرض را بر این گذاشتیم که سجاد سهمیه گرفته و المپیکی شده و از این فرصت استفاده کرده و تمام تلاش خود را برای بالا بردن آمادگی خود به کار گرفته است.

سرمربی تیم ملی افزود: اینکه سهمیه حضور در بازی‌های المپیک قسمت مردانی شود یا نه با خداست و ما تسلیم هستیم. اگر این شرایط پیش بیاید که فرصتی است که از خداوند در اختیار او قرار داده و بدون شک بهترین استفاده را خواهد برد. اگر هم نباشد تا آخرین روز به تلاش خود ادامه داد تا مشیت الهی چه باشد.

وی در پایان گفت: تنها تحت این عنوان ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک حذف خواهد شد که نخواهند در توکیو زیر پرچم IOC مبارزه کنند در غیر این صورت سهمیه دارند و حضور خواهند داشت و بحثی هم نمی‌ماند.

تگ ها


تکواندو فریبرز عسکری سجاد مردانی