واکنش فریبرز محمود زاده، به خبر تخلف سازمان لیگ .

محمدرضا ساکت، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نامه ای به سازمان لیگ ارسال کرده بود تا مقابل فعالیت های چند باشگاه لیگ برتری گرفته شود که دو باشگاه پرسپولیس و نفت تهران هم جزو آنها بودند، اما این دو تیم در سوپرجام بازی کردند و حالا گفته می شودتخلفی صورت گرفته است ......

محمدرضا ساکت، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نامه ای به سازمان لیگ ارسال کرده بود تا مقابل فعالیت های چند باشگاه لیگ برتری گرفته شود که دو باشگاه پرسپولیس و نفت تهران هم جزو آنها بودند، اما این دو تیم در سوپرجام بازی کردند و حالا گفته می شود تخلفی صورت گرفته است. فریبرز محمودزاده در این خصوص گفت:

اول اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نشان داده اند، تبعیضی بین تیم ها قائل نخواهد شد. مجوزهایی هم که به تأیید دبیرکل فدراسیون و رئیس سازمان لیگ می رسد، مربوط به فصل جدید مسابقات است.

به نقل از تسنیم، وی افزود:

اگر باشگاهی مجوز نگیرد، برای فصل جدید به مشکل خواهد خورد و این مسئله ارتباطی به فصل گذشته ندارد. در این خصوص باید بگویم بنا به قوانین صریح فیفا، فصل جدید مسابقات از زمان شروع لیگ است و سوپرجام مربوط به فصل جدید مسابقات نمی شود. این دیدار به نوعی پیش مسابقه ای بین قهرمان های فصل گذشته است که در تمام دنیا نیز پیش از آغاز فصل جدید برگزار می شود. طبق قوانین فیفا و آیین نامه هایی که خودمان داریم، فصل جدید فوتبال ما از عصر فردا (پنجشنبه) آغاز می شود. مجوز و نامه ساکت و تأییدیه های بهاروند برای جلوگیری از فعالیت های برخی تیم ها از جمله نفت هم مربوط به بازی سوپرجام نمی شود و از زمان آغاز فصل جدید است.

رئیس کمیته نقل وانتقالات سازمان لیگ خاطرنشان کرد:

سؤالی که من دارم، این است که چرا فقط مشکل نفت را می گویند؟ پرسپولیس هم که در سوپرجام شرکت داشت، از بازیکنان جدید خود استفاده کرد و فقط نفت نبود که از بازیکنان جدید خود بهره برد. این بازی مربوط به جدال قهرمان های فصل قبل بود، اما در زمان نقل وانتقالات فصل جدید برگزار شد. متأسفانه برخی افراد بسیار عجولانه برخورد و اعلام کردند که کمیته نقل وانتقالات تخلف کرده است. من صددرصد زیر نظر مدیران سازمان لیگ و فدراسیون کار می کنم و هیچکس نمی تواند زیر نظر این مدیران تخلف کند. زمانی هم که نامه ساکت به سازمان لیگ ارسال شد، دو سه روز به بازی سوپرجام مانده بود. من و بهاروند همان موقع با ساکت تماس گرفتیم که او تأکید کرد نامه اش برای فصل جدید مسابقات است و برای بازی سوپرجام نیز مجوز ثبت موقت داده شود. یعنی با مجوز دبیرکل ثبت موقت انجام شد و بازی را برگزار کردیم.

محمودزاده در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه هایی که با این مشکل مواجه هستند از بازی کردن بازیکنان جدیدشان در هفته اول جلوگیری خواهد شد، گفت:

نامه ارسال شده مربوط به فعالیت های جدید 9 باشگاه لیگ برتری بود. از این بین دو باشگاه که یکی سپاهان بود مشکل خود را حل کرد. تراکتورسازی هم که نقل وانتقالاتی نداشته، اما با این حال برای ثبت قرارداد کادرفنی جدید خود، نامه حل مشکلش را به سازمان لیگ ارائه کرد. اکنون هفت باشگاه دیگر هستند که باید مشکل خود را حل کنند، در غیر این صورت نمی توانند از نفرات جدید خود استفاده کنند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال