واکنش مجیدی به جذب حردانی و حکم استیناف

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال گفت ترجیح می دهم در دوران مربیگری خود یک قهرمانی بیاوریم ولی آن قهرمانی، پاک باشد....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال و هوادار فردا در دیدار نخست خود از دور برگشت لیگ بیست و یکم، در استادیوم انقلاب کرج به مصاف هم می روند. این دیدار به دلیل ابتلای شمار زیادی از بازیکنان استقلال به کرونا لغو شده بود. فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در ابتدای این نشست خبری درخصوص وضعیت تیمش گفت: با توجه به اتفاقی که برای تیم ما افتاد و در ۶ بازی آخر نیم فصل، ۵ برد داشتیم و یک تساوی، روند خوبی را داشتیم. متأسفانه تعداد زیادی از بازیکنانمان به ویروس کرونا مبتلا شدند و الان می توانم بگویم بعضی از بازیکنان نیز حدود ۲ هفته تمرین نکرده‌اند. 

وی ادامه داد: از این بابت نگران بودیم ولی تمریناتمان را از شنبه آغاز کردیم. خوشبختانه بازیکنانمان خوب و با انگیزه در تمرینات حضور پیدا کردند و تا حدودی نگرانی ما را برطرف کردند. هوادار نیز تیم خوبی است و سرمربی بسیار خوبی دارد. آنها تیمی هستند که تازه به لیگ برتر آمده‌اند و بازیکنانشان انگیزه لازم را دارند. فکر می کنم فردا برای کسب ۳ امتیاز، روز سختی را خواهیم داشت.

او در مورد بازیکنان غایب استقلال برای این دیدار نیز اظهار داشت: آقایان آزادی، رابط و مرادی از جمع ما جدا شده‌اند. کوین یامگا نیز ۴ کارته و محروم است ولی سایر بازیکنان را در اختیار داریم.

سرمربی استقلال در مورد این موضوع که بازیکنان ملی پوش فرصت چندانی برای بازی نداشتند و آیا انگیزه ای برای بازی دارند یا خیر پاسخ داد: چون فردا بازی داریم، بعد از دیدار با هوادار در این خصوص مفصل صحبت خواهیم کرد.

مجیدی درباره اینکه او در نشست های خبری قبلی از جذب بازیکنان خارجی و داخلی خبر داده بود و آیا روند نقل و انتقالات استقلال طبق خواسته های او پیش می رود یا خیر، پاسخ داد: لیستی که مدنظرم بوده است را به باشگاه ارائه داده‌ام. امیدوارم این اتفاق رخ بدهد ولی تاکنون که بازیکنی به جمع ما اضافه نشده است. باشگاه در تلاش است تا بازیکنان مدنظر ما جذب شود.

او درباره وضعیت صالح حردانی و اینکه فولاد اعلام کرده است جذب او منتفی شده است، پاسخ داد: عرض کردم، ما لیستمان را به باشگاه ارائه داده‌ایم و بقیه کارها را باید باشگاه انجام دهد. حردانی یکی از بازیکنان بسیار خوب است و خودم او را به تیم ملی امید دعوت کردم. او بازیکن بسیار آینده داری است. فرقی ندارد، چه در استقلال و چه در فولاد برایش آرزوی موفقیت می کنم. اگر قسمت نشد که او به استقلال بیاید، باید با تمام توانش در خدمت فولاد باشد. فکر می کنم صالح با توجه به پتانسیلی که دارد، می تواند یکی از بازیکنان ثابت اسکوچیچ در جام جهانی است.

سرمربی استقلال درخصوص تأیید حکم کمیته انضباطی درباره پرونده بازیکن گابنی گل گهر در کمیته استیناف و اینکه سایر تیم‌ها بیانیه‌هایی را در این خصوص منتشر کردند، پاسخ داد: من قبلا هم گفته بودم که ۲ امتیاز نه تیمی را قهرمان می کند و نه شانس قهرمانی را از تیمی می گیرد. من نمی خواهم به این مسائل ورود کنم ولی می خواهم چیزی را به صورت کلی درباره خودم بگویم. من نمی دانم که چند سال مربیگری خواهم کرد و اکنون در ابتدای این راه هستم و باید خیلی تلاش کنم، مطالعه ام را بیشتر کنم تا چیزهای زیادی را یاد بگیرم. ولی اگر در آینده مثلا در برنامه ۹۰ آقای فردوسی پور یا شب های فوتبالی آقای توتونچی دعوت شدم و من روی صندلی نشستم و روی تابلو قهرمانی‌هایم را نشان دادند، ترجیح می دهم یک قهرمانی باشد ولی آن قهرمانی پاک باشد.

وی درباره تأثیر نبود تماشاگران در بازی های استقلال و خواسته هایش برای حضور هواداران در ورزشگاه ها گفت: من چندین بار گفته ام یکی از امتیازات باشگاه های بزرگ مانند استقلال، سپاهان و پرسپولیس تماشاگرانش است. از زمانی که من سرمربی استقلال شده ام، این امتیاز را نداشته ام. زمانی که بازیکن تماشاگران را در استادیوم می بیند، هم انگیزه می گیرد و هم تلاشش را بیشتر می کند. امیدوارم مسئولین کاری کنند که هواداران بتوانند وارد استادیوم شوند. هم بازی ها جذاب تر می شود و هم اینکه مردم علاقه دارند بازی ها را از نزدیک ببینند. امیدوارم این اتفاق زودتر رخ بدهد.

سرمربی آبی های پایتخت درباره زمان حضور گابریله پین در تهران گفت: ایشان امشب تشریف می آورند.

وی درخصوص اینکه آیا تیم او بازی راحتی در برابر هوادار و در استادیوم انقلاب کرج دارد یا خیر گفت: من اصلا اینگونه فکر نمی کنم و بازی بسیار سختی داریم. ۱۵ فینال را در پیش داریم. خوشبختانه ۱۰ مورد آن در تهران است. تمام بازی ها برای ما حکم فینال را دارد و به هیچ عنوان تیمی را دستکم نمی گیریم و در این خصوص با بازیکنان نیز صحبت کرده ایم. برای بازی با هوادار، باید نسبت به دیدارهای قبلی تلاش بیشتری را انجام بدهیم تتا بتوانیم ۳ امتیاز را کسب کنیم. آنها مربی خیلی خوبی دارند و بازی بسیار سختی در انتظار ما خواهد بود.

مجیدی درباره مشکلات زمین تمرین این تیم و حضور در مجموعه انقلاب پاسخ داد: متأسفانه زمین تمرین خوبی نداریم. باشگاه در حال تلاش است. قبلا هم عرض کرده ام که واقعا جای تعجب است که تیم های شهرستانی در تهران زمین تمرین مخمل دارند ولی تیم های بزرگ تهرانی در تهران زمین چمن خوبی ندارند. حالا مقصر آن چه کسی است را نمی دانم. واقعا جای تعجب دارد. تیم ها از شهرستان ها می آیند و ما باید به آنها التماس کنیم تا زمین تمرینشان را یکی دو روزی به ما قرض بدهند. ما به عنوان تیم بزرگ پایتخت زمین تمرین نداریم. متأسفانه شرایط زمین تمرینمان اصلا خوب نیست. از بازیکنانم ممنونم که با وجود همه مشکلات، با ما همکاری کرده و با تمام توانشان تمرین می کنند و از همه آنها تشکر می کنم.

او درباره اینکه استقلال چه زمانی راهی زمین تمرین انقلاب می شود، پاسخ داد: به من اعلام کرده‌اند که از هفته دیگر به آنجا می رویم.

مجیدی در پایان در مورد اینکه آیا قصدی برای صحبت درخصوص لیست تیم ملی دارد یا خیر، مجددا پاسخ داد: فردا بازی داریم و تمرکزمان روی دیدار فرداست. ان شالله بعد از بازی در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی