واکنش مدیرعامل ذوب‌آهن به انتخاب داور دربی اصفهان

سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن در مورد داور دربی اصفهان و شرایط این دیدار اظهارنظر کرد...

سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن در مورد داور دربی اصفهان و شرایط این دیدار اظهارنظر کرد

مدیرعامل ذوب‌آهن معتقد است پیام حیدری برای قضاوت دیدار حساس دربی اصفهان جوان و کم تجربه است.
به گزارش مدال، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان در یادداشتی به انتخاب پیام حیدری به عنوان داور دربی اصفهان پرداخت. در این یادداشت نسبتا بلند بالا، سعید آذری نوشته است: مسابقه شروع می‌شود یک نفر آن میان تاثیر گذارترین عنصر است، او نامش آقای داور است، همه چشمها برای ایفای اساسی ترین نقش این نمایش بزرگ به او دوخته شده است، او منصف است و عادل یک انسان فرهیخته که با کمترین امکانات باید سخت‌ترین وظیفه این رویداد را به عهده بگیرد، تمامی تلاشش اجرای عدالتی است که که در آخر بازی مورد قضاوت قرار میگیرد، اینکه او تا چه اندازه موفق به اجرای عدالتی است که انجامش آنچنان سخت است که از عهده کمتر کسی بر میاد زمانی امکان پذیر است که دیگر فرصت جبران نیست نه برای خودش و نه برای آنان که در این بازی درگیرند. این حساسیت وقتی به اوج می‌رسد که یا بازی با طعم داربی باشد یا با طعم سقوط و یا طعم قهرمانی، خدایا چه باید کرد، از سویی تلاش برای اجرای بی چون و چرای عدالت و از سویی اعمال قوانینی که تعیین کننده سرنوشت خودش، خودشان و خودمان است چه سخت است ولی باید رفت میان معرکه و دمید در سوت عدالت.

عدالتی که گاها قبل از شروع اعمالش با شبهات زیادی همراه است اما بی خیال.
 
او در ادامه به نقش بازیکنان می‌پردازد و اضافه می‌کند: باید جنگید باید تلاش کرد، کلید موفقیت در دست خودمان است و درهایی که باید بست یا باز کرد را می توان خوب انتخاب کرد، نباید جریان بازی را به سمت بن بست برد جایی که هیچ کلیدی را یارای بازگشودن در آن نباشد حتی کلید......
 
آذری همچنین به جذابیت دربی اصفهان نیز پرداخت و نوشت: آری با زهم داربی اصفهان و باز هم هیجان این بار با طعم‌های چند گانه ولی انتخاب کمیته داوران را باید با احترام به دیده منت گذاشت، پیام حیدری را باید باز هم کمک کرد مانند بازی پدیده که ما را با شکست بدرقه کرد ولی ما سبز دل متواضع هستیم.
 
وی ضمن اشاره به تیم سپاهان، افزود: رقیب بزرگ است و با احترام، جنگ، جنگ برادر کشی است ولی جنگ با شرفهاست از معدود جنگهایی که دلاوران تا آخرین لحظه مردانه برای پیروزی تلاش می‌کنند، زیرا از مکتب ورزش و فلسفه ورزش اصفهان یاد گرفته اند که برای بردن باید شرافتمندانه میان میدان سبز کارزار جنگید، اعتقادشان این است که نتیجه را آن وسط رقم می‌زنند و هر دم و بازدمی که از سینه داور جوان بازی با صدای سوت عادلانه بیرون می‌آید قابل احترام است. البته تماشگران فرهیخته سبز و زرد می‌دانند که ممکن است پیام جوان در یکی از داربیهای بزرگ ایران هنوز امتحان پس نداده باشد ولی میگذارند تا جوانانی مثل او در کوره داغ قضاوت آبدیده شوند چون به قهرمانان شان اعتقاد دارن از همه وجود.
 
آذری در پایان نوشت:این که هنوز قدرت تشخیص دهنده ای در ساختار فوتبال ما نمی توانند عظمت داربی اصفهان را درک کند، مقصرش پیام جوان نیست ولی کیست؟ گزینش پیام حیدری جوان با چه معیاری است برای این جنگ شرافتمندانه؟ کسی می‌داند؟ ولی بیایید کمک کنید به داور جوان.