واکنش مورینیو به خطای حرفه‌ای کیه‌لینی روی ساکا

ژوزه مورینیو در مصاحبه ای تمجید ویژه از جورجو کیه‌لینی انجام داده است....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که بازی فینال یورو به لحظات پایانی خود در وقت‌های قانونی نزدیک می شد، باکایو ساکا یک فرار بسیار خوب را از جناح راست ترتیب داد که البته اشتباه محاسباتی کیه‌لینی نیز در آن تاثیر گذار بود. با این حال کاپیتان تیم ملی ایتالیا مجبور شد با یک خطای عجیب ساکا را متوقف کند و به نوعی با کشدیدن پیراهن او، به این بازیکن اجازه حرکت نداد و یک کارت زرد را به جان خرید.

در واقع شاید اگر این خطا از سوی کیه لینی رخ نمی‌داد، انگلیس می توانست گل برتری را به ثمر برساند تا اصلاً کار به وقت‌های اضافه کشیده نشود و دست ایتالیا از کسب جام کوتاه ماند.

این خطای حرفه‌ای کیه‌لینی با واکنش جالب ژوزه مورینیو همراه بوده و سرمربی پرتغالی در مصاحبه ای پیرامون این موضوع می‌گوید: "کاری که کیه لینی با ساکا انجام داد همه چیز را نشان دهد. او در این مسابقات تنها اشتباه خود را انجام داد. ساکا در حال حرکت به سمت دروازه بود و به نوعی کیه‌لینی تاکید کرد که تو نمی توانی بروی و پیش من میمانی؛ پیراهن تو دست من است و نمی توانی بروی.

او می داند که چه کاری انجام می دهد. او یک مدافع برجسته و یک پسر بسیار باهوش است.  من چند فصل پیش به عنوان مربی منچستریونایتد با یوونتوس بازی می کردم و بعد از بازی در اولدترافورد چیزی شبیه به این را گفتم که این دو نفر(کیه‌لینی و بونوچی) باید به دانشگاه ورزش بروند و در مورد وظایف یک دفاع میانی سخنرانی کنند.

حتی چند سال بعد آنها هنوز هم قادر به انجام این کار هستند. احتمالاً کیه لینی هر سه روز یکبار توانایی انجام این کار را ندارد و گاهی اوقات به استراحت احتیاج دارد‌. گاهی اوقات کمی آسیب می بیند، همانطور که در ابتدای مسابقات اتفاق افتاد اما هر دو آماده هستند تا در بالاترین سطح قرار بگیرند. "

تگ ها


باکایو ساکا ژوزه مورینیو آ اس رم یورو ۲۰۲۰ جورجیو کیه لینی تیم ملی ایتالیا