واکنش‌ها به جدایی آگوئرو از سیتی: بزرگترین قهرمان ما!

سرخیو آگوئرو، مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی، از زمان پیوستن به این تیم ۱۸۱ گل برای سیتیزن ها در لیگ برتر به ثمر رساند، اما در تابستان از این تیم جدا خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرخیو آگوئرو رسما اعلام کرده است که در تابستان و پس از پایان فصل از سیتی جدا خواهد شد. این موضوع واکنش های بسیاری را در بین بازیکنان و هواداران فوتبال در انگلیس برانگیخته است.

مهاجم ۳۲ ساله آرژانتینی چنان آمار خیره کنندهای از خود در لیگ برتر به جا گذاشته است که حتی رقبا نیز او را تحسین می کنند و تاثیری که بر سیتی گذاشت را به رسمیت می شناسند. حتی مارکوس راشفورد، ستاره منچستریونایتد، روز گذشته درباره آگوئرو گفت که او بسیار نزدیک به تبدیل شدن به برترین مهاجم لیگ برتر است.

آگوئرو در لیست گلزنان تاریخ لیگ برتر چهارم است و در حیاتی لحظات برای سیتی گلزنی کرده است، از جمله در بازی تاریخی برابر کوئینزپارک رنجرز که با به ثمر رساندن گل قهرمانی سیتی در آخرین بازی فصل ۱۲-۲۰۱۱ لیگ برتر، یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات تاریخ این باشگاه را رقم زد. آگوئرو بهترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر نیز هست و در طول ۱۰ فصل حضور در اتحاد، فاتح ۱۰ جام نیز شد.

آگوئرو هنوز هم می تواند به میراثی که در سیتی باقی می گذارد بیافزاید و پیش از جدایی به این تیم کمک کند تا نخستین جام قهرمانی در چمپیونزلیگ را برالای سر ببرد.

- راشفورد در پاسخ به این سوال که آگوئرو در کجای لیست برترین گل‌زنان لیگ برتر قرار می گیرد توییت کرد: "خیلی نزدیک به صدر. فقط به رکوردیش نگاه کنید!"

- "وقتی می شنوی آگوئرو دارد از لیگ برتر می رود"

- لیام گلگر، خواننده معروف بریتانیایی توییت کرده: "به آگوئروی تک و یگانه: بابت تمام اوقات خوشی که تو اسطوره تمام و کمال به باشگاه ما آوردی سپاسگزاریم. در آینده موفق باشی."

-گل با انتشار عکسی از آگوئرو و جام هایی که در لیگ برتر گرفته به آمار او در سالهایی که برای سیتیزن ها به میدان رفت پرداخته است.

-"دقیقه ۹۵. آگوئرو گل می زند و قهرمانی لیگ را می برد!!!!"

-"تازه خبر را شنیدم. نمی توانم به اندازه کافی از آگوئرو بابت ۱۰ سال گذشته تشکر کنم."

-"بازیکن با کیفیت. جای او در لیگ برتر خالی خواهد بود."

-"بهترین مهاجم لیگ برتر در دهه گذشته! ما رقبا دلمان برایت تنگ خواهد شد. ممنون بابت خاطره هایی که به جا گذاشتی اسطوره."

-"این مرد... این مرد بزرگترین قهرمان ما و لیاقت تمام ستایش ها و سپاسگزاری های ما بابت ده سالی که بهترین دهه موفقیت این باشگاه بوده، را دارد. عجب اسطوره ای بود و همیشه خواهد ماند. روزی غم انگیز باری منچسترسیتی. همچنان به فوق العاده بودن ادامه بده آگوئرو."

آگوئرو در بیانیه ای که در فضای مجازی منتشر کرد نوشت: "احساس عظیمی از رضایت و غرور همچنان در من باقی می ماند که ۱۰ فصل کامل با منچسترسیتی بازی کردم؛ اتفاقی غیرمعمول برای یک بازیکن حرفه ای در این دوران و در این سن و سال. ده فصل با دستاوردهای عظیم که در طی آن توانستم به بهترین گلزن تاریخ باشگاه تبدیل شوم و با تمام کسانی که این باشگاه را دوست دارند پیوندی تخریب ناپذیر ایجاد کنم؛ مردمی که همیشه در قلب من جای خواهند داشت."

بیشتر بخوانید:

بارسلونا نه؛ ستاره سیتی به پی اس جی می رود

اینتر رقیب بارسلونا برای جذب ستاره سیتی شد

 

 

تگ ها


سرخیو آگوئرو فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال