واکنش ها به حواشی فینال جام حذفی

حواشی و اتفاقات فینال جام حذفی ایران واکنش‌های زیادی را به همراه داشت....

به گزارش مدال، در پی اتفاقات و حواشی دیدار شب گذشته دو تیم پرسپولیس و داماش گیلانیان گزارشی خواهیم داشت از واکنش ها به این بازی.

محمدرضا تابش اظهار کرد: حوادث و وقایعی که در عرصه سیاست، اجتماع و فرهنگ رخ می‌دهد نشان دهنده عصبانیت و نارضایتی مردم است و مدیران ارشد و مسئولان باید این نارضایتی‌ها را به مثابه هشدار و زنگ خطری جدی بگیرند. در مسابقات ورزشی و فوتبال هم شاهد بروز ناهنجاری‌هایی هستیم که ریشه اصلی آن نارضایتی مردم است. البته حسن تدبیر و برخورد واقع بینانه و منصفانه با قضایا می‌تواند خیلی از رویدادها را تعدیل کند.


باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به اتفاقات شب گذشته فینال جام حذفی فوتبال، اعلام کرد: دو ماه پیش مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن از اتفاقات این دو‌ ماه گفته بود. به دلیل ضعف در اجرای قانون، بی‌کفایتی برگزار کنندگان و‌ گستاخی برخی تیم‌ها، عنان کار از دست تیم‌های مقابل خارج می‌شود و سرانجام بحران و فاجعه تمامی استادیوم‌های کشور را فرا می‌گیرد.
صحبت‌های در گوشی برای بالانس کردن ورزشگاه‌ها، تحمیل سهمیه تیک‌های خاص به دیگر تیم‌های مظلوم و عدم اجرای قانون 90 به 10، راه به جایی نمی‌برد و نباید فراموش کرد دلیل این همه اتفاق بد، تنها بی‌کفایتی است. دوستان عزیز عکاسی که هفته پیش از تهران به اصفهان آمدند و بعضا به شکل احساسی، فرهنگ اصفهان را زیر سوال بردند، بدانند که این استادیوم فولاد آرنا بود، هفته قبل بازی سپاهان - پرسپولیس در نقش جهان، چند هفته قبل‌تر همان بازی پرسپولیس - سپاهان در آزادی و‌ دو ماه قبل هم بازی ذوب آهن - پرسپولیس که همگی صحنه التهاب‌های عجیب روی سکوها شد و هرگز نباید به کسی در این ارتباط برچسب زد.

محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» درباره حواشی و اتفاقات شب گذشته دیدار فینال جام حذفی فوتبال اظهار داشت: روند فوتبال ما و اتفاقات بازی دیشب نشان داد که ما به هیچ وجه در مسیر بهبود شرایط  نیستیم و فرصت شادی مردم را به تهدید تبدیل کردیم. به راحتی و آسانی فضای ورزش به ویژه فوتبال که جزو معدود فضاهای شادی برای جوانان و خانواده‌ها بود را با بی‌تدبیری به تهدید تبدیل کردیم.

دبیر هیئت رئیسه مجلس دهم افزود: مجموع اتفاقات رخ داده در این فصل چه در بازی پرسپولیس - تراکتورسازی و چه در بازی پرسپولیس - سپاهان و چه شب گذشته، افسوس را برای مردم و جوانان و البته تأسف را برای ما مسئولان که کافی نیست، رقم زد. دو هفته پیش وزیر ورزش و تاج در کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کردند و به بهانه طرح استیضاح و سؤال از وزیر ورزش، وارد حواشی فوتبال شدیم که تاج و سلطانی‌فر در مقابل نمایندگان مردم  متعهد شدند که این وقایع تکرار نخواهد شد و از گذشته عبرت گرفته‌اند، اما اتفاقات دیشب نشان داد که تنها در حد حرف بوده است و نه تنها  عبرت نگرفتیم بلکه مردمی که مسیری طولانی را برای تماشای یک دیدار جوانمردانه، جذاب و نشاط‌آفرین آمده بودند با هزینه روحی و معنوی بالایی مواجه کردیم که نابخشودنی است و ما به‌عنوان نمایندگان مردم باید باید برخوردی جدی‌تر داشته باشیم و با عوامل این وضعیت یک بار برای همیشه برخوردی جدی و آسیب‌شناسی همه‌جانبه‌ای انجام شود. 

بیشتر بخوانید:

ورود نمایندگان کارگروه بررسی حواشی فینال جام حذفی به اهواز

 

 

تگ ها


فینال جام حذفی فینال جام حذفی ایران فینال جام حذفی فوتبال ایران حواشی بازی پرسپولیس داماش فوتبال