واکنش‌ها به گل آلیسون؛ گلزنی از سرزمین عجایب

الیسون بکر، دروازه بان لیورپول، شب گذشته موفق شد با گلزنی در دقیقه ۹۵ بازی، قرمزها را همچنان امیدوار به حضور در فصل بعد چمپیونزلیگ نگه دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته گلزنی الیسون بکر در وقت های تلف شده بازی لیورپول برابر وست بروم جهان فوتبال را در شگفتی فرو برد.

قرمزها که تا آخرین دقایق وقت های تلف شده بازی به نتیجه ای بهتر از ۱-۱ برابر وست بروم دست نیافته بودند، تنها چند ثانیه با از دست رفتن امید رسیدن به رده ای در تاپ فور و حضور در فصل بعد چمپیونزلیگ فاصله داشتند.

وقتی در دقیقه ۹۴ لیورپول یک ضربه کرنر به دست آورد،بیرون آمدن الیسون از دروازه خودی و حضور در محوطه جریمه حریف، ریسک خطرناکی به نظر می رسید که ممکن بود همان یک امتیاز را هم از چنگ قرمرها در بیاورد.

به نظر می رسید که بازیکنان وست بروم فکر می کردند که دروازه بان لیورپول بی خطرتر از این صحبت ها است و او را بدون مراقب در محوطه جریمه رها کردند، اشتباهی مرگبار که تنها چند ثانیه بعد با ضربه سر بی نقص دروازه بان برزیلی که توپ را به تور دروازه دوخت، مجازات شد.

این گل الیسون را تبدیل به ششمین دروازه بان تاریخ لیگ برتر کرد که موفق به گلزنی شده است. اولین دروازه بان تاریخ لیگ برتر که گل پیروزی تیمش را به ثمر می رساند!

این گل باعث شد تا لیورپول به یک پیروزی دراماتیک دست یابد و همچنان امیدهای این تیم برای کسب سهمیه چمپیونزلیگ حفظ شود.

قرمزها اکنون با ۶۳ امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارند و چلسی با ۶۴ امتیاز چهارم است. آبی ها در دیدار بعدی خود با تیم لستر که در رده سوم جدول است مسابقه خواهند داد و لیورپول به مصاف برنلی می رود.

گلزنی الیسون به شدت از سوی هم تیمی هایش مورد ستایش قرار گرفته است. ویرژیل فن دایک، مدافع مصدوم قرمزها ویدیویی از الیسون در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است که در آن دروازه بان برزیلی پس از قهرمانی در چمپیونزلیگ در سال ۲۰۱۹ در رژه افتخار این تیم مشغول خواندن سرود قهرمانی است.

ترنت الکساندر آرنولد نیز در توییتر خود نوشت: "هرگز چیزی مثل این ندیده بودم."

جوردن هندرسون، کاپیتان مصدوم لیورپول نیز توییت کرده است: "عجب ضربه سری! ما هرگز تسلیم نمی شویم. آفرین پسرها."

بسیاری از بازیکنان سابق فوتبال انگلیس که این روزها تبدیل به کارشناسان فوتبال در شبکه های تلویزیونی شده اند نیز به گل خیره کننده الیسون واکنش نشان دادند.

گری لینه‌کر، کارشناس و مجری BBC و BT Sports توییت کرد: "عجب! حالا دیگر همه چیز دیده ام. گل پیروزی بخش لحظه آخری از دروازه بان لیورپول. سرزمین عجایب الیسون."

میکا ریچاردز، مدافع سابق سیتی و کارشناس اسکای اسپورت، در توییتر خود نوشت: "الیسون بکر! وای باورنکردنی بود!"

مایکل اوون، اسطوره قرمزها، که در سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ برای لیورپول ۱۸۸ گل به ثمر رسانده، توییت کرد: "کاملا باورنکردنی بود. هیچ کلمه دیگری برای توصیفش وجود ندارد."

ادبایو اکینفینوا، مهاجم وایکومب و هوادار لیورپول، به شوخی نوشته است: "من الان حساب کردم که من و الیسون در این فصل به یک اندازه گل زده ایم."

سر کنی دالگلیش، اسطوره لیورپول، نیز توییت کرد: "پس از سوگ شخصی که بکر در این سال تجربه کرد، باور نمی کنم کسی در جهان بتواند در برابر گل پیروزی بخشی که امروز زد عکس العملی جز احساساتی شدن داشته باشد. الیسون بکر من برای تو فوق العاده خوشحالم!"

بکر که در ماه های گذشته در حادثه ای غم انگیز پدرش را از دست داده؛ در مصاحبه پس از بازی خود گفت: "بعد از این ماه های اخیر و اتفاقاتی که برای من و خانواده ام افتاد، خیلی احساساتی شده ام. اما فوتبال زندگی من است، از زمانی که یادم می آید با پدرم بازی می کردم. دوست داشتم که او هم امروز اینجا بود و می دید، اما مطمئنم که او در کنار خداوند است و این گل را جشن گرفته است."

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال