واکنش پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به دربی ۹۰

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر با نتیجه یک بر صفر استقلال را شکست داد...

واکنش پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به دربی ۹۰

به گزارش مدال، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر امروز (شنبه) به مصاف هم رفتند و در نهایت سرخپوشان توانستند آبی پوشان را با یک گل شکست دهند.

واکنش پیشکسوتان این دو تیم را درباره دربی ۹۰ می خوانید:

اسماعیل حلالی 
پیش از بازی هم گفته بودم با توجه به اینکه این دیدار در هفته چهارم لیگ برگزار می‌شود و تغییرات زیادی در استقلال و پرسپولیس به وجود آمده طبیعی است هر ۲ تیم از لحاظ فنی وضعیت مطلوبی نداشته باشند. البته پرسپولیس هفته به هفته بهتر می‌شود. در این بازی هم بازیکنانش با توجه به حساسیت دربی باانگیزه بوده و نسبت به ۳ دیدار قبلی انگیزه مضاعفی داشتند، اما این تیم همچنان باید برای رفع ایرادها کار کند. پرسپولیس در دربی به پیروزی رسید، اما برای اینکه بار دیگر مدعی اصلی قهرمانی شود و در آسیا هم حرف برای گفتن داشته باشد باید بیشتر کار کند و پیشرفت این تیم روز به روز ملموس‌تر شود. امیدوارم خیلی زود تیم ما به شرایط آرمانی نزدیک شود.

محمد نوری

علی کریمی اگر پنالتی را به گل تبدیل می‌کرد شرایط بازی چیز دیگری بود و استقلال روند بهتری می‌توانست پیدا کند.

او ادامه داد: بازی دلچسبی نبود و اشتباه خط دفاعی باعث شد مهاجم پرسپولیس صاحب توپ شود و گل بزند. بازی اگر عادلانه بود باید با نتیجه تساوی به پایان می‌رسید. پنالتی اگر گل می‌شد استقلال می‌توانست بازی را ببرد.

ادموند بزیک

این بازی به جز ۱۵ دقیقه اول و ۱۰ دقیقه آخر چنگی به دل نزد. هر دو تیم سردرگم بودند ولی در بعضی از مسابقات مثل دربی فقط بردن مهم است که پرسپولیس به آن دست یافت. لزوما اینطور نیست که باید همیشه قشنگ بازی کرد و سه امتیاز را گرفت.

محمود کلهر

اگر بازیکنان بازی خود را می‌کردند و دنبال حواشی نبودند، به طور حتم بازی بهتری را مشاهده می‌کردیم. خلاقیت در تیم استقلال کمتر دیده شد. البته خلاقیت و تفکر کالدرون را در این بازی شاهد بودیم و علاوه بر این، حضور باقری در کنار کالدرون تاثیر مثبتی دارد. باقری دستیار برانکو بود و حالا می‎تواند به کالدرون هم کمک می‌کند تا نقش اساسی در پرسپولیس داشته باشد. حضور باقری در زمان درگیری بازیکنان هم موثر بود و باعث شد آرامش به این بازی بازگردد و تیم‎ها بتوانند کار خودشان را انجام بدهند.

شاهین بیانی

دربی از نظر فنی آنقدر ضعیف بود که اصلا نباید درباره آن صحبت کرد. این ضعیفترین دربی همه سالهای اخیر بود و به هیچ وجه بار فنی و کیفیت بالایی نداشت. هر دو تیم بی برنامه و بی روح بودند و تنها یک حادثه باعث شد تک گل بازی به دست بیاید. 

 تیم پرسپولیس، ضعیف ترین پرسپولیس چند سال اخیر بود و با جرات می‌گویم از این ۴ تیمی که در ۴ هفته اول با ما بازی کرد ضعیف‌تر بود و سئوال من این است که استقلال اگر این پرسپولیس ضعیف را نبرد، کدام تیم را می‌خواهد ببرد.

وی افزود: به عنوان پیشکسوت استقلال تنها می‌توانم بگویم شرمنده هوادارانی شدم که اینطور برای تیم سنگ تمام می‌گذارند، اما به  اعتقاد من بازیکنان آنطور که باید و شاید برای تیم سنگ تمام نمی‌گذارند.

پیروز قربانی

بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال واقعأ افتضاح بود و از لحاظ فنی چیز خاصی نداشت. در دقایق پایانی درگیری بین بازیکنان دو تیم باعث شد مسابقه از حالت سکون خود خارج و مقداری جذاب‌تر شود. از لحاظ تاکتیکی نبوغ خاصی را بین بازیکنان داخل زمین شاهد نبودیم.

مهدی امیر آبادی

از نظر من استقلال در این بازی بد کار نکرد ولی اتفاقات چند سال اخیر باز هم تکرار شد و تیم نتیجه را واگذار کرد که خیلی ناراحت کننده است. مدافع سابق استقلال در ادامه افزود: دیروز بعد از بازی هواداران استقلال علیه فتحی مدیرعامل باشگاه شعار داده اند ولی این کار آنها برای خود من هم باعث تعجب شده است. مگر فتحی پنالتی استقلال را خراب کرده است؟ مگر فتحی به آن شکل گل خورده است؟ مقصر باخت استقلال فتحی بوده که هواداران علیه وی شعار می‌دهند؟ تیم در زمین بازی اش را بازی کرده و فنی به حریف باخته است. من می‌گویم اگر هواداران انتقادی هم دارند واقع بین باشند و همه چیز را به گردن مدیرعامل باشگاه نیندازند.

صمد مرفاوی

استقلال در نیمه اول بهتر بود اما از موقعیت هایش استفاده نکرد. در نیمه دوم نیز پرسپولیس بهتر بود و توانست روی یک صحنه به گل برسد. به نظر من این بازی هیچ چیزی نداشت. 
تغییرات در این تیم زیاد بوده است و بازیکنان و مربیان زیادی در این سال‌ها به استقلال آمده و رفته‌اند. با این وضعیت نمی‌توان از استقلال انتظار قهرمانی و نتیجه گرفتن داشت.

رضا عنایتی

برخی از بازیکنان استقلال 20 درصد هم تلاش نکردند. اگر جای استراماچونی بودم با حسن زاده مربی امید استقلال تماس می گرفتم و 6، 7 بازیکن جوان می آوردم و با آن بازیکنان ادامه می دادم!

بیشتر بخوانید:
خطیر: وریا گفت رحمتی را بیرون کن تیم درست می‌شود!

 

تگ ها


استقلال پرسپولیس اخبار دربی ۹۰ دربی 90 پرسپولیس استقلال استقلال-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال