واکنش کره ای ها به گل ۳ امتیازی جهانبخش

وب سایت معروف کره جنوبی در مطلبی به پیروزی تیم ملی ایران برابر سوریه پرداخته و نوشت گل جهانبخش برای اولین ۳ امتیاز کافی بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران روز گذشته در نخستین بازی خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی، با نتیجه یک بر صفر از سد سوریه گذشت. هر چند که انتظار می رفت ملی پوشان عملکرد بهتری در این بازی داشته باشند، اما دفاع اتوبوسی میهمان مانع از خلق موقعیت های بیشتر شد. ضمن اینکه توقف رقیب اصلی ایران یعنی کره جنوبی برابر عراق، باعث شد تا شاگردان اسکوچیچ با یک پیروزی اقتصادی نیز گام نخست را محکم برداشته و به دنبال کسب امتیازات بعدی باشند.


وب سایت news۱ کره جنوبی نیز در مطلبی به پیروزی ایران و صدرنشینی شاگردان اسکوچیچ پرداخته است. این رسانه با تیتر "گل پیروزی بخش جهانبخش؛ ایران برای رسیدن به اولین پیروزی، سوریه را شکست داد" نوشت: تیم ملی ایران، رقیب پائولو بنتو، در خانه خود با گل پیروزی بخش علیرضا جهانبخش سوریه را شکست داد و در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا، به صدر جدول رده بندی گروه A صعود کرد.


ایران در اولین دیدار خود در گروه A در ورزشگاه آزادی تهران با نتیجه یک بر صفر سوریه را شکست داد. در دقیقه یازدهم از نیمه دوم، ایران گل پیروزی بخش جهانبخش را به خوبی تا انتهای بازی حفظ کرد تا ۳ امتیاز کسب کند. ایران با توجه به تساوی بدون گل کره جنوبی با عراق در سئول، صدرنشین گروه اول شد.


ایران که از ابتدای بازی نسبت به حریف برتری داشت، تنها سه دقیقه پس از شروع بازی ضربه کرنر خود را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر شجاع خلیل زاده به اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.


سوریه نیز چند ضد حمله را به روی دروازه حریف خلق کرد که در یکی از آنها، عمر خریبین در دقیقه ۱۵ و در درون محوطه جریمه موقعیت خوبی داشت اما ضربه پای راست این بازیکن از کنار تیرک سمت چپ دروازه به بیرون رفت.


در حالی که بازی با نتیجه بدون گل در جریان بود، در دقیقه یازدهم نیمه دوم جریان بازی تغییر کرد. پس از ارسال مهدی طارمی برای جهانبخش از جناح راست، ایران با ضربه پای راست این بازیکن کار حریف را تمام کرد. جهانبخش به بدن مدافع سوری برخورد کرد و تور را به لرزه درآورد.


پس از این گل، سوریه چندین صحنه تهدیدآمیز روی ضربات ایستگاهی به وجود آورد اما نتوانست دفاع محکم ایران را بشکند. در نهایت ایران اولین بازی را در خانه برد.

تگ ها


تیم ملی ایران علیرضا جهانبخش