واکنش ​کمیته ملی المپیک به بیانیه اعتراضی کمیل قاسمی

کمیته ملی المپیک اعلام کرد با نامه‌نگاری‌های متعدد، پیگیر تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از کمیته بین المللی المپیک، پس از بیانیه کمیل قاسمی در خصوص عدم پیگیری کافی متولیان ورزش برای دریافت مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن، کمیته ملی المپیک اعلام کرد همچنان در راستای دستیابی به حق مسلم قهرمان ارزنده کشتی و بخصوص کشور عزیزمان به مدال طلای المپیک به پیگیریها و نامه نگاریهای خود با IOC  در این زمینه ادامه می دهد.

کمیته ملی المپیک در این خصوص اعلام کرد: متاسفانه طی چند روز گذشته ابهاماتی مبنی بر عدم توجه لازم از سوی فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک مبنی تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق کشورمان در بازیهای المپیک مطرح شده است. در نتیجه جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می دارد همانگونه که کارشناسان امر می دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابتهای آسیایی و جهانی در هر رشته همچون کشتی در حیطه اختیارات کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی رشته مربوطه است،  اما موارد مربوط به بازیهای آسیایی و المپیک و پیگیریهای مسائل آن بر عهده کمیته ملی المپیک، شورای المپیک آسیا و IOC است.

بیشتر بخوانید:
برگزاری المپیاد جهانی آنلاین شطرنج در مرداد
ژاپن برای المپیک ۲۰۲۱ استارت زد
راهکاری برای مقابله با کرونا؛ تکواندو در فضای باز 

تگ ها


کمیل قاسمی کشتی آزاد کمیته ملی المپیک فدراسیون کشتی منهای فوتبال کشتی