واکنش یورگن کلینزمان به توهین بیشرمانه ترامپ به ورزشکاران

......

 

یورگن کلینزمان از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به خاطر رفتار نادرست با ورزشکاران انتقاد کرد.

بعد از آنکه بازیکنان فوتبال آمریکایی به نشانه اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان، به نشانه اعتراض به هنگام پخش شدن سرود، زانو زدند، دونالد ترامپ، عالی ترین مقام سیاسی آمریکا به این ورزشکاران دشنام داد و نسبت بسیار رکیکی(حرام زاده!) داد، موضع گیری های زیادی علیه این مقام سیاسی صورت گرفت.

از جمله یورگن کلینزمان، مسئول فنی سابق تیم فوتبال ایالات متحده که از ۲۰ سال قبل در این کشور زندگی می کند، علیه ترامپ موضع گرفت.

مربی پیشین آمریکایی ها در مصاحبه با اشپورت بیلد اظهارداشت:هم اکنون از ورزش استفاده می شود تا در سطوح سیاسی، احساسات را بیان کنند.دونالد ترامپ در حالتی احساسی، فراتر از حد رفته و با این حرف ها و رفتارها، باعث شکاف و دودستگی عمیق بین مردم آمریکا می شود.

این رفتار باعث شده تا یکسری از قهرمانان صاحب نام ورزش آمریکا نسبت به رفتار مسئول سیاسی کشورشان واکنش نشان دهند. از جمله لی برون جیمز، ترامپ را «طفل شیرخوار» خوانده است.

کلینزمان افزود:ورزشکاران جایگاهی همانند هنرپیشه ها و افراد پرقدرت اقتصاد و سیاست دارند.وقتی که به عنوان مثال لی برون جیمز چنین می گوید،بازتابی درگیرانه را باید انتظار داشت.

هنگامیکه وی همچنان سرمربی تیم ملی آمریکا بود، پیامی سیاسی از اعضای تیمش دیده شد.بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و پیرو آن، اظهاراتش علیه افراد مهاجر مکزکیی و اعلام این مساله که در مرز با مکزیک دیواری بنا خواهد کرد، همان موقع اعضای تیم آمریکا و مکزیک در بازی مقدماتی جام جهانی، در کنار یکدیگر ایستاده و مقابل دوربین ها پیامی را اعلام کردند.

کلینزمان در این مورد عنوان کرد:آن عکس مشترک بازیکنان دو تیم، سندی بود که نشان می داد که مکزیک و آمریکا به هم متعلق هستند. می خواستیم از طریق آن سند تصویری اعلام کنیم برایمان فرقی نمی کند که چه طرز فکر سیاسی وجود دارد، ما همچنان با هم دوست هستیم.

وی ادامه داد:آمریکا و مکزیک مثل آلمان و هلند در فوتبال رقبای بزرگی برای هم هستند.اما ما خانواده های در هر دو طرف داریم و با هم خوب کنار می آییم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال