وبینار دانش‌افزایی داوران اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد

چهاردهمین وبینار دانش افزایی داوران اتحادیه جهانی کشتی با موضوع نقش مهم داوران در جلوگیری از آسیب دیدگی در مسابقات کشتی برگزار شد....

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون کشتی، ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی کشورمان در مورد این وبینار گفت: چهاردهمین وبیناردانش افزایی اتحادیه جهانی(UWW) با موضوع "نقش مهم داوران در جلوگیری از آسیب دیدگی کشتی گیران عصر روز پنج شنبه ۲ مردادماه با تدریس دکتر بابک شادگان رئیس کمیسیون پزشکی ورزشی و مبارزه با دوپینگ، آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوران و دکتر زابولک مولنار پزشک مجارستانی اتحادیه جهانی کشتی برای مربیان، داوران و کشتی گیرانی از سراسر دنیا برگزار شد.

در ابتدا آنتونیو سیلوستری شروع کننده این وبینار بود، وی از علاقه مندانی که در وبینارهای گذشته اتحادیه جهانی حضوری فعال داشتند تشکر کرد.

در ادامه دکتر بابک شادگان ضمن اشاره به این موضوع که  آسیب دیدگی یک مانع مهم برای شرکت کنندگان در هررشته ورزشی و همچنین مانعی برای رشد و ارتقای ورزش است، گفت: سازمان ورزش نیازمند به داشتن درک خوبی از طبیعت، خصوصیات، الگوها، فاکتورهای ریسک و مکانیسم آسیب دیدگی در ورزش است تا بتواند علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشکاران موجب ارتقای سطح ورزش شده و عدم توجه به آن باعث بروز آسیب دیدگی ها، صرف زمان و هزینه های زیادی برای ورزشکاران خصوصا فدراسیون های ورزشی خواهد بود.

 دکتر شادگان سپس اشاره ای به انواع ورزش هایی که با تماس و درگیری همراه است داشته و به مقایسه بین کشتی و کاراته پرداخته و بیان داشت: در ورزشهای رزمی، ضربه زدن باعث کسب امتیاز می شود، در صورتی که در کشتی باعث دریافت اخطار و از دست دادن امتیاز خواهد شد.

وی با ارائه آمار به میزان آسیب دیدگی های ورزشکاران (کشتی) در طول ادوار مختلف المپیک با رشته های ورزشی دیگر پرداخته و با نمایش آماری که در فایل ذیل به آن خواهیم پرداخت،  روند آسیب دیدگی از المپیک آتن ۲۰۰۴  تا المپیک ۲۰۱۶ ریو که به کمترین حد خود رسیده است را برای شرکت کنندگان بازگو نمود.

در این ویدئو کنفرانس اینترنتی داوران، مربیان و کشتی گیرانی از سراسر دنیا شرکت داشتند.

بیشتر بخوانید:

فدراسیون کشتی به دنبال برگزاری اردوی تیم ملی

دبیر: واقعا فوتبال از کشتی کم برخوردتر است؟!

 

 

تگ ها


اتحادیه جهانی کشتی کمیته داوران وبینار کشتی