وثوق احمدی :برای بازیکن جدید در تراکتور کارت صادر نمیشود

وثوق احمدی: در مورد حل مشکل استقلال باید از فیفا نامه بیاید/ پرونده ژوزه باز است و نیازی به استعلام برای پرسپولیس از فیفا نیست! خبرگزاری فارس: وثوق احمدی: در مورد حل مشکل استقلال باید از فیفا نامه بیاید/ پرونده ژوزه باز است و ......

وثوق احمدی: در مورد حل مشکل استقلال باید از فیفا نامه بیاید/ پرونده ژوزه باز است و نیازی به استعلام برای پرسپولیس از فیفا نیست!

خبرگزاری فارس: وثوق احمدی: در مورد حل مشکل استقلال باید از فیفا نامه بیاید/ پرونده ژوزه باز است و نیازی به استعلام برای پرسپولیس از فیفا نیست!

به گزارش مدال به نقل از روزبه وثوق احمدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اینکه آیا تراکتورسازی می تواند از 3 بازیکنی که نیم فصل گذشته جذب کرد اما نتوانست از آنها استفاده کند برای فصل جدید آنها را مورد بهره برداری قرار دهد یا خیر، گفت: اولا که این یک رابطه دو طرفه بین باشگاه و بازیکن است و اینکه بازیکنان تصمیم می گیرند می خواهند جدا شوند یا خیر اما چیزی که مشخص است این است که تراکتور نمی تواند از آنها استفاده کند. یعنی قراردادشان ثبت نمی شود تا برای آنها کارت بازی صادر شود.

وی ادامه داد: حتی اگر محرومیت از جانب پنجره نقل و انتقالات که از سوی فیفا اعمال شده هم تمام شود، محرومیت دوم داخلی که تسویه حساب با بازیکنان و کادر فنی خارجی هست همچنان وجود دارد که با رفع آن می توانند از سه بازیکنی که از آنها یاد کردید استفاده لازم را بکنند.

رئیس کمیته تعین وضعیت بازیکنان در مورد اینکه آیا پرسپولیس می تواند با منشا قرارداد امضا کند، گفت: من مصداقی صحبت نمی کنم اما درباره بحث قبلی یعنی تیم تبریزی باید عنوان کنم که تراکتورسازان می توانند با بازیکنان خود تمدید کنند اما تا عدم تسویه حساب با بازیکنان خارجی از سوی فدراسیون ایران برای جذب مربی و بازیکن خارجی منع قانونی دارد.

وی در مورد اینکه آیا مشکل استقلال حل شده یا خیر، گفت: ظاهراً از باشگاه استقلال به آقای تاج گفتند که بدهی هایشان را پرداخت کرده که رئیس فدراسیون این موضوع را رسانه ای کرد اما از فیفا برای ما نامه ای نیامده است.

وثوق احمدی یادآور شد: به سازمان لیگ اعلام کرده ایم هیچ کدام از باشگاه ها حق نقل و انتقال خارجی ندارند مگر اینکه از ما مجوز بگیرند و زمانی که سازمان لیگ از ما استعلام می کند که برای مثال پرسپولیس می تواند بازیکن خارجی بگیرد یا خیر، ما آن زمان از فیفا استعلام می گیریم که این تیم پرونده هایش باز است یا خیر تا تکلیف تیم ها اینچنین مشخص شود ضمن اینکه آخرین استعلام ما 10 روز پیش بود هر چند که در رابطه با پرسپولیس هنوز پرونده جوزه باز است و نیاز به استعلام نیست. با این حال اگر این پرونده همراه با پرونده های دیگر خارجی پرسپولیسی ها بسته شود این تیم می تواند مجوز ثبت قرارداد با خارجی ها را بگیرد.

وی گفت: در مورد استقلال من هم از رسانه ها شنیده ام که این باشگاه بدهی هایش را پرداخت کرده است اما باید از فیفا استعلام بیاید. که تا این لحظه جواب استعلام نیامده است اما چیزی که مشخص است این است که استقلال هم پرونده باز دارد ولی اینکه تسویه شده یا خیر باید از فیفا استعلام گرفت.

رئیس کمیته تعین وضعیت بازیکنان در باره اینکه مسئولان استقلال خوزستان نسبت به مذاکره تیم ها با بازیکنان این تیم گلایه کرده اند، گفت: قانون به بازیکنان و باشگاه ها اجازه می دهد در مهلت مقرر مذاکراتشان را آغاز کنند. حالا اینکه این تیم در آسیا هست را ما می پذیریم اما بحث آزادی مذاکرات را داریم که یک بحث قانونی است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال