وثوق احمدی : موضع محکم فدراسیون فوتبال/منشا بازیکن خارجی است

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اظهارنظر طاهری مبنی بر اینکه "گادوین منشا بازیکن داخلی است نه خارجی" را رد کرد ......

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اظهارنظر طاهری مبنی بر اینکه "گادوین منشا بازیکن داخلی است نه خارجی" را رد کرد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، پس از پایان لیگ شانزدهم، باشگاه پرسپولیس بلافاصله با دو بازیکن جدید قرارداد بست که یکی از آنها گادوین منشا مهاجم نیجریه ای پیکان بود. این اتفاق در حالی رخ داد که پس از محرومیت استقلال و تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالات زمستانی، فدراسیون فوتبال کمیته تعیین وضعیت را تشکیل داد و با پیشنهاد این کمیته مصوبه ای مبنی بر اینکه باشگاه های بدهکار به بازیکنان و مربیان خارجی نمی توانند با بازیکنان و مربیان خارجی جدید دیگری قرارداد منعقد کنند و فقط قادر به تمدید قرارداد خارجی های فعلی خود هستند.

این اقدام پرسپولیس و مصوبه فدراسیون در حال حاضر سوالی را مبنی بر اینکه آیا این تیم می تواند از منشا استفاده کند یا نه؟ به وجود آورده است. پرسپولیسی ها تاکید می کنند که آنها مشکلی برای تمدید قرارداد ندارند و از طرفی فدراسیون فوتبال به اجرای قانون تاکید دارد.

روزبه وثوق احمدی در گفت وگو با ایسنا درباره این گفته که منشا بازیکن خارجی نیست و قبلا در فوتبال ایران بازی کرده، گفت: طبق این مصوبه که به تایید هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم رسیده باشگاه های بدهکار تنها قادر به تمدید قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی خود هستند و نمی توانند تا مختومه شدن پرونده به سراغ بازیکنان خارجی شاغل در ایران یا خارج از ایران بروند.

رییس کمیته تعییین وضعیت فدراسیون فوتبال درباره اینکه چه باشگاه هایی نمی توانند بازیکنان خارجی جدیدی را جذب کنند، گفت: باشگاه هایی که در فیفا برای آنها تشکیل پرونده شده باشد و درباره آن حکمی هم صادر شود نمی توانند بازیکن جدیدی را تا زمان مختومه شدن پرونده بگیرند. اگر درباره پرونده های مذکور حتی یک بار رای صادر شود و باشگاه مربوطه اعتراض کند تا زمان بسته شدن پرونده باید مطابق این مصوبه عمل کنند و بازیکن جدیدی را نگیرند.

به گزارش ایسنا، پرسپولیسی ها در حالی مدعی این هستند که می توانند منشا را جذب کنند که درباره پرونده مانوئل ژوزه در گذشته رای صادر شده و در حال حاضر با اعتراض پرسپولیسی ها این پرونده به دادگاه عالی ورزش (CAS) رفته و این پرونده کماکان جریان دارد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال