وثوق احمدی: به جای ممنوعیت، خارجی‌های خوب بگیرید

رئیس سابق کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال معتقد است باید اجازه حضور مربیان و بازیکنان خارجی با کیفیت به استقلال و پرسپولیس داده شود....

به گزارش "ورزش سه"، روزبه وثوق احمدی درباره دستور وزارت ورزش مبنی بر ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی توسط باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: قطعا انجام این کار پاک کردن صورت مسئله است. بازیکن خارجی لزوما به معنای یک خطر نیست. شما می‌توانید به اندازه بودجه باشگاه‌تان بازیکن خارجی بیاورید و قرارداد خوبی با او ببندید، به آن پایبند باشید و از این بازیکن استفاده کنید تا سطح فوتبال‌تان را بالاتر ببرید.

او ادامه داد: کدام کشور حتی در سطح پایین فوتبال دنیا را می شناسید که ورود بازیکن خارجی را ممنوع کرده باشد؟ شاید سیاستی در یک کشوری وجود داشته باشد که برای رشد پیدا کردن دروازه‌بانان‌شان، بخواهند در یک بُرهه‌ی محدود بگویند نمی‌گذاریم دروازه‌بان خارجی بیاید تا گلرهای خودمان رشد پیدا کنند.

رئیس سابق کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فکر می‌کنم شاید وزارت ورزش به هیأت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توصیه‌ای باشد که بازیکن خارجی نگیرند. آن هم هیأت مدیره باید تصمیم بگیرد و این موضوع مصوب شود.

وثوق احمدی در خصوص مشکلاتی که برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای ادامه همکاری با نفرات خارجی خود به وجود می‌آید، گفت: برای قراردادهای فعلی چه اتفاقی می‌اُفتد؟ بازیکنان خارجی که الان در پرسپولیس و استقلال هستند، چه وضعیتی پیدا می‌کنند؟ آیا به رقابتی که در جدول دارند، آسیب نمی‌زند؟

او یادآور شد: مثلا باشگاهی مثل سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد دو بازیکن خارجی بگیرد، اما استقلال و پرسپولیس نتوانند بازیکن خارجی بیاورند. چرا؟ به چه دلیل؟ بخاطر اینکه نمی‌توانیم قرارداد خوبی ببندیم؟ به علت اینکه نمی‌توانیم پول‌شان را بدهیم؟ ممنوعیت جذب بازیکن خارجی، پاک کردن صورت مسئله است.

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان فدراسیون فوتبال