Banner

وحشت از لو رفتن/ فوتبال ایران لاک پشتی در سرویس مخفی اطلاعات!

فوتبال ما بسیار رازآلود شده و سکوت مهمترین بخش آن محسوب می‌‎شود. حالا همه مثل لاک پشت عمل می‌کنند، در لاک خود فرو می‌روند و از حرف زدن اجتناب....

محمد سررشته داری
هر چقدر دنیا با  fatf  و فضای مجازی و مطالبه گری شهروند خبرنگاران دنیا به سمت شفاف تر شدن سوق پیدا می کند، فوتبال ایران رازآلود تر شده و چنان دست و پای خودش را جمع کرده که انگار از سرما تار و پودش می لرزد!
آنجا در این فوتبال وحشت اولین نکته ای است که دیده می شود. وحشت از افشای فایل صوتی، ترس از گیر کردن بین فیفا و مشکلات داخلی برای بانوان، وحشت از برخورد امنیتی، ترس از افشای رقم های قرارداد، دلهره بابت برخورد های زشت هواداران تیم ها با هم که بعضا با آچار چرخ یکدیگر را به قصد کشت می زنند!
حتی پرداخت پول مربیان تیم های ملی و باشگاهی هم عذاب شده است. پول برانکو پرداخت نشد و رفت، پول ویلموتس پرداخت نشده و همه دنبال راهکاری برای دور زدن تحریم ها می گردند و این سوای جور کردن اصل پول است. پول استراماچونی هم به زودی دردسر خواهد شد. 
قرارداد بازیکنان شده خط قرمز در حالی که تا چند سال پیش خود امیر رضا خادم می آمد و قرارداد ها را افشا می کرد و حالا مخفی می ماند. 
لیگ معلوم نیست کی شروع می شود و هیچکس هم پاسخ درستی به الزامات آن نمی دهد. فتاحی از حرف زدن در مورد اینکه خودش از کار ممنوع شده بود فرار می کند، تاج حرف نمی زند، کمیته استیناف و کمیته انضباطی هیچ حرف شفافی نمی زنند. حتی یک حکم ساده تبدیل می شود به جنجالی ترین حکم سال چون کسی شفاف نمی گوید که چطور یک کلمه به این مهمی خیلی تصادفی حذف شده است.
 لژیونر ها می روند نه در مورد رفتنشان توضیح می دهند نه در مورد بازگشتشان. در یکی از باشگاه ها قرارداد ها به دلار منعقد شده است اما کسی در مورد اتهامات این موضوع حرفی نمی زند، یک نفر به اتهام شرط بندی جوانی اش را از دست داده اما کسی نمی گوید بالاخره این اتهام بزرگ، فقط اتهام بود یا جرم؟ 
حتی استراماچونی هم حرف نمی زند. مسابقه حرف نزدن در فوتبال ایران شروع شده و خیلی ها در حال صعود به رده های بالای جدول هستند. آنها  می گویند تا دهان باز نشده سوتی هم به بیرون پرتاب نشده است. خیلی ها هم چراغ خاموش حرکت می کنند و بک باره از زیر آب بیرون می آیند. 
فوتبال ما بسیار رازآلود شده و سکوت مهمترین بخش آن محسوب می شود. حالا همه مثل لاک پشت عمل می کنند، در لاک خود فرو می روند و از حرف زدن اجتناب . هر دقیقه هم بر ابهام ها افزوده می شود! 
تصور کن لاک پشت را در سرویس مخفی اطلاعات پنهان کرده باشی و او هم در لاک خودش فرو رفته باشد، آیا در موردش می توان شفاف سازی کرد؟

بیشتر بخوانید:

دعوای زرگری هواداران فوتبال/ تیم حکومتی، تیم دولتی!

تگ ها


محمد سررشته‌داری یادداشت اختصاصی آندره آ استراماچونی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال