وحید امیری: با ترس و لرز وارد خانه می‌شوم!

آمادگی وحید امیری در نیم فصل دوم از خوش شانسی‌های پرسپولیس و یحیی گل محمدی بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این بازیکن خوش اخلاق و غالبا درخشان پرسپولیس بعد از سهیم بودن در دو قهرمانی قرمزها را به مقصد ترکیه ترک کرد، در بازگشت به تیم سابقش دوباره شرایط ایده آل خود را بازیافته و این به تبع بهترین خبر برای پرسپولیسی‌ها و البته سرمربی تیم ملی است که مثل دو مربی قبلی تیم ملی حساب ویژه‌ای روی او باز کرده‌اند.


وحید امیری که نزد پرسپولیسی‌ها به وسواس تمرین و بهبود عملکرد شهرت یافته در گفتگویش با اپلیکیشن پرسپولیس با مودبانه‌ترین لحن درباره حرف‌هایی که بعد از صدرنشینی پرسپولیس بر زبان برخی افراد فوتبالی ایران آمده انتقاد می کند و از لزوم توجه بیشتر به مساله سلامتی و بحث کرونا در سراسر ایران می‌پردازد.


تمرینات ما با توجه به نامشخص بودن آغاز دوباره لیگ ادامه دارد چرا که هر زمان امکان دارد اعلام کنند که مسابقات لیگ آغاز خواهد شد و به همین دلیل با تصمیم مربیان تمرینات خوبی را انجام می دهیم. البته امیدوارم قبل از هر چیز، همه مردم در سلامت باشند. با این همه ما تلاش می‌کنیم تا خواسته‌های کادرفنی را در تمرینات و بازی‌ها اجرا کنیم. امیدوارم که شرایط به گونه‌ای باشد که این روزهای سخت به خیر شود و سلامتی مردم در اولویت باشد.


در دو سالی که من در پرسپولیس بودم و قهرمان شدیم همیشه بازی‌های سخت داشتیم و هیچ بازی آسانی پیش روی ما نبود. به همین دلیل هیچ گاه حاشیه امنیت نداشتیم حتی زمانی که مشخص بود که قهرمان شدیم باز هم انتظارات هواداران از ما بالا بود و به همین خاطر با همه توان بازی می‌کردیم تا حداکثر امتیازات را بگیریم. الان هم شرایط به گونه‌ای است که هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و نمی‌توانیم از حالا خود را قهرمان بدانیم. البته خوشبختانه با این ۱۰ امتیاز اختلاف، یک آرامش خاطر داریم اما این دلیل نمی‌شود که بازی‌ها را ساده بگیریم و خود را قهرمان بدانیم.


با توجه به اتفاقاتی که در سراسر دنیا رخ داده هنوز مشخص نیست که بازی‌های لیگ ایران و انگلیس ادامه پیدا کند یا نه. نظر لطف مردم است که این مقایسه‌ها را انجام می‌دهند اما فکر می‌کنم لیورپول اختلاف خیلی فاحشی با تیم‌های پایین‌تر از خود دارد اما ما پرسپولیس هستیم و آنها لیورپول هستند. ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم. ما خودمان را با هیچ تیمی مقایسه نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم پرچمی که بازیکنان پرسپولیس در سال‌های اخیر را بالا برده‎اند را بازهم بالا نگه داریم.


بیشتر کسانی که راجع به این مسائل صحبت می‌کنند پیشکسوتان فوتبال‌مان هستند. آنها خیلی سال است که در فوتبال حضور دارند و شرایط آن را خیلی خوب می‌دانند. خیلی از بازیکنانی که سابقه خوبی هم دارند هم چنین مسائلی را مطرح می‌کنند اما به شخصه انتظار ندارم که زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی مربیان و بازیکنان را اینگونه زیر سوال ببرند. به جرأت می‌توانم بگویم که زمان آقای برانکو هیچ تیمی مثل پرسپولیس تمرینات پرفشار انجام نمی‌داد. حالا با حضور کادرفنی جدید هم هیچ تیمی به اندازه ما تمرینات سنگین و پر فشار انجام نمی‌دهد. ما بیشتر از همه تیم‌ها تلاش می‌کنیم و فقط دوست دارم که هیچ‌گاه خودمان را در مقام قضاوت قرار ندهیم و سعی نکنیم که دیگران را قضاوت کنیم چون قضاوت کردن فقط کار خداست. امیدوارم کسانی که این را قضاوت انجام می‌دهند آرامش خاطر داشته باشند و با صراحت این حرف را زده باشند که خیالشان پیش وجدان و خدای بالای سر راحت باشد.


کسانی که قضاوت کرده‌اند مطمئن باشند که حتماً این اتفاق افتاده باشد اما من قاطعانه می‌گویم که هیچ اتفاقی نیفتاده است. من به عنوان یک برادر کوچکتر از آنها خواهش می‌کنم زحمات و تلاش‌های ما را زیر سوال نبرند. ما خیلی تلاش می‌کنیم و به عشق هواداران پرسپولیس کار می‌کنیم چرا که هر جای ایران و دنیا که می‌رویم پرسپولیس هوادار دارد. ما فقط به عشق آنها تلاش می‌کنیم. همه کسانی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند دوست و برادر ما هستند اما امیدوارم که ما را این طور قضاوت نکنند چون ما تلاش می‌کنیم و تلاش ما را زیر سوال نبرند.


خوشبختانه هر جا که می رویم مردم بهداشت را مراعات می‌کنند و خودشان را با این شرایط وفق داده‌اند تا آسیبی به کسی نرسد. در این چند روز هر جایی که کار داشتم و رفتم دیدم که مردم خیلی خوب مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند. نیازی به توضیح من نیست اما به عنوان یک جزو کوچکی از ورزش کشور و پرسپولیس از مردم درخواست می‌کنم که شرایط به وجود آمده را جدی بگیرند و به فکر سلامتی خود و خانواده‌های‌شان باشند. باور کنید هنوز که هیچ اتفاقی نیفتاده من با ترس و لرز وارد خانه می‌شوم و خدای نکرده اگر اتفاقی بیفتد قطعاً شرایط بدتر هم خواهد شد. امیدوارم که هرچه سریعتر این ویروس که نه تنها گریبان کشور ما بلکه گریبان کل دنیا را گرفته و آسایش را از ما سلب کرده هرچه زودتر از بین برود و آرامش به کشور برگردد.

بیشتر بخوانید:

جریمه سنگین استوکس با هر جلسه غیبت در بازی و تمرین پرسپولیس

بدهی کلان پرسپولیس از زبان محمدحسن انصاری‌فرد

 

 

تگ ها


فوتبال ایران کرونا ویروس کرونا وحید امیری پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال