ورزشکاران المپیکی واکسن ضد کرونا می‌زنند

به گفته &#۱۶۰;معاون سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو(۲۰۲۱) راه‌حل‌های شرکت در این رقابتها نهایی شده است....

به گزارش ورزش سه ، پیمان فخری می‌گوید:یکی از نگرانی‌ها و سوال‌های مهم این بود که آیا المپیک برگزار می‌شود؟ که با هر شرایطی برگزار خواهد شد. کمیته‌ بین‌المللی المپیک به همین منظور چهار سناریو نوشته است که یکی شرایط بحرانی، دیگری شرایط فعلی، سومی در شرایط بهتر و آخرین سناریو واکسن هست و کرونا نیست.


او به ایرنا گفته است: کمیته برگزاری بازی‌ها تاکید کرده است که به طور یقین واکسن برای کشورهای شرکت کننده ارسال می‌کند و قهرمانان مطمئن باشند، اگر واکسن تولید کاروان ورزشی ایران آن را دریافت می‌کند.  


 در حال حاضر تمام سناریوهای موجود در این رویداد را کمیته‌بین‌المللی‌المپیک و کمیته برگزاری بازی‌ها در نظر دارند که درشرایط بحرانی مقرر شد کاروان‌های اعزامی ۲ هفته زودتر به توکیو بروند و قرنطینه شوند.


فخری در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که اگر ورزشکاری در حین بازی‌های به کرونا مبتلا شود تکلیف مسابقه وی چه خواهد شد؟ گفت: نمی‌تواند مسابقه دهد و باید قرنطینه شود.


وی درباره شرایط کنونی کرونا در جهان و تکلیف سهمیه‌های باقیمانده الم‍پیک توکیو، گفت:  این احتمال وجود دارد که یکسری مسابقات کسب سهمیه تعطیل شود و آی. او.سی  به این نتیجه رسید که اگر شرایط برای برگزاری ادامه رقابت‌های کسب سهمیه فراهم نشود، براساس ارزیابی های جداول، رنکینگ‌ها و رده‌بندی‌های قهرمانان تعدادی سهمیه به کشورها اختصاص دهند.

معاون سرپرست کاروان این را هم اضافه کرد: تاکنون ۵۷ درصد سهمیه کسب شده و ۴۳ درصد باقی‌مانده که آی.او.سی مجبور است در این‌باره تصمیم بگیرد و درحال مطالعه آن هستند.

تگ ها


شمشیربازی پیمان فخری