ورزش ایران در آستانه تعطیلی ۱۴ روزه؟

مصوبه احتمالی جلسه ستاد ملی کرونا که صبح فردا (شنبه) برگزار خواهد شد، می‌تواند مسابقات ورزشی در ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد....

به گزارش "ورزش سه" موضوع تعطیلی دو هفته کلانشهر تهران و یا اعمال این تعطیلات در سطح کشور در راستای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، طی هفته‌های اخیر بارها در رسانه‌ها بیان شده است و گویا سرانجام مسئولان ستاد ملی کرونا به دنبال نهایی کردن این پیشنهاد هستند و قرار است فردا در جلسه این ستاد که با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد، این طرح مطرح شود.

در صورت تصویب طرح تعطیلی دو هفته‌ای در کشور، بدون تردید مسابقات ورزشی نیز تحت‌الشعاع قرار خواهند گرفت؛ چرا که در این طرح تمامی مشاغل به جز مشاغل ضروری و گروه یک از جمله فعالیت‌های بیمارستانی، فروشندگان مایحتاج روزانه مردم و ... به مدت ۱۴ روز تعطیل خواهند شد و در این حالت، مسابقات ورزشی از جمله رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران نیز با تعطیلی دوباره مواجه می‌شود.

ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت دقایقی قبل در گفتگو با اخبار شبکه یک سیما درباره شرایط بحرانی کرونا در ایران سخن گفت و احتمال داد با توجه به درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طی دو هفته آینده آمار مبتلایان و فوتی‌ها تقریبا دو برابر شود! حریرچی راهکار مقابله با گسترش ویروس کرونا را تعطیلی دو هفته‌ای دانست و اعلام کرد که تعطیلی دو هفته‌ای تهران باید در کل کشور انجام شود.

باید منتظر جلسه صبح فردای ستاد ملی کرونا ماند و دید آیا طرح تعطیلی ۱۴ روزه کلیه فعالیت‌های غیرضروری و مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار به تصویب خواهد رسید یا خیر؟ در صورت تصویب این طرح، برنامه مسابقات ورزشی از جمله رقابت‌های لیگ برتر نیز مطمئنا دستخوش تغییرات جدی خواهد شد که می‌تواند با توجه به بازی‌های ملی پیش‌رو، شرایط برای برگزاری لیگ را با مشکلات جدیدی مواجه کند.

تگ ها


ویروس کرونا