ورزش در انتخاب غذای مردان تاثیر می‌گذارد

طبق مطالعات اخیر که در دانشگاه میسوری انجام شده است ورزش کردن بر رژیم غذایی مردان تاثیر می گذارد اما درباره زنان این اتفاق نمی افتد ......

طبق مطالعات اخیر که در دانشگاه میسوری انجام شده است ورزش کردن بر رژیم غذایی مردان تاثیر می گذارد اما درباره زنان این اتفاق نمی افتد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از سایت MNT، ورزش مداوم و داشتن تغذیه سالم دو مساله مهم در افزایش سلامت افراد هستند. بررسی های اخیر نشان داده است که ورزش کردن در مردان به انتخاب غذای آنها تاثیرگذار است اما رژیم غذایی زنان تحت تاثیر ورزش کردن آنها قرار نمی گیرد. تاثیر ورزش بر رژیم غذایی یکی از موضوعات مورد علاقه محققان در سال های اخیر بوده است. برخی از مطالعات نشان داده است که داشتن فعالیت فیزیکی افراد را تشویق می کند تا غذاهای سالم تری را انتخاب کنند.

مدیر این تحقیقات می گوید : در این بررسی ها ما می خواستیم که رویکرد زنان را نیز بررسی کنیم، زیرا در تحقیقات گذشته زنان نادیده گرفته شده بودند.

بررسی ها بر روی موش ها نشان داد موش های نر و ماده ای که ورزش نمی کنند گرایش به خوردن غذای پر چرب دارند. موش های نری که ورزش می کنند گرایش به خوردن غذاهای سالم تر دارند، اما موش های ماده ای که ورزش می کنند تغییری در برنامه غذایی خود نمی دهند.

محققان در بررسی دلایل  این قضیه دریافتند که وجود میکروب های مختلف در روده های مردان و زنان باعث می شود که واکنش های غذایی مختلفی به ورزش داشته باشند.

به علاوه مغز زنان در قبال ورزش کردن بیشتر برای بدن جایزه در نظر می گیرد. بنابراین بعد از ورزش زنان بیشتر احساس می کنند که می توانند غذایی چرب تر بخورند.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک