ورود آسان به سوپر لیگ والیبال با خرید امتیاز!

ورود به سوپر لیگ والیبال ایران کار نه چندان سختی است که هر تیم با خرید امتیاز و بدون تجربه قهرمانی در دسته یک می تواند به آن دست یابد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر والیبال از اواسط شهریور ماه شروع به کار خواهد کرد. رقابت‌هایی که ویروس کرونا بر آن سایه انداخته و برگزاری صد درصدی آن را با اما و اگر همراه کرده است.

با اعلام فدراسیون والیبال، سرانجام حضور ۱۲ تیمِ شهرداری ارومیه، لبنیات هراز آمل، فولاد سیرجان ایرانیان، شهرداری گنبد، فولاد مبارکه سپاهان، هورسان رامسر، آذرباتری ارومیه، شهداب یزد، خاتم اردکان، شهرداری ورامین، پیکان و سایپا در لیگ برتر سال ۹۹ قطعی شد.

سه تیم نیز با نام های شرکت ایستک، بیمه سرمد و شهرداری قزوین خواستار ورود به رقابت‌های لیگ برتر هستند؛ تیم هایی که تنها راه ورود آنها به مسابقات خرید امتیاز تیم‌های لیگ برتری است. طبق اعلام دبیر کل فدراسیون والیبال، دو تیم از سه تیم متقاضی می‌توانند با خرید امتیاز وارد رقابت‌های سوپر لیگ شوند.

تیم‌های شهرداری اراک، پیام مشهد و راه یاب ملل مریوان سه تیمی هستند که به دلیل مشکلات مالی و عدم تسویه حساب از لیگ برتر کنار گذاشته شدند. حال سه تیم متقاضی باید امتیاز حضور در لیگ برتر را از یکی از این سه تیم خریداری کنند. هرچند این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که حضور تیم پیام در بین تیم‌های لیگ برتری علامت سوال بزرگی است. این تیم سال گذشته با اعلام رسمی سایت فدراسیون از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته شد و عملا نمی‌توان این تیم را لیگ برتری دانست و در واقع فروش امتیاز هم نباید مطرح باشد.

با تزریق دو تیم دیگر به جمع ۱۲ تیم باید شاهد برگزاری رقابت‌ها با ۱۴ تیم باشیم. والیبال ایران با قرار گیری در جایگاه هشتم جهان و مطرح شدن در دنیا باید لیگی با کیفیت در حد و نام والیبال ایران برگزار کند. ورود به مسابقات لیگ برتر باید حساب شده تر صورت گیرد. اگر کیفیت مسابقات حائز اهمیت است نباید به هر طریقی راه ورود به سوپر لیگ را برای تیم‌ها باز کرد.

در حال حاضر تیم‌هایی که در مسابقات حضور دارند به یک اندازه از بازیکنان تراز اول بهره نمی‌گیرند و هنوز تکلیف یارگیری برخی تیم ها مشخص نیست. حضور دو تیم دیگر که قهرمانی در دسته یک را نیز در پرونده ندارند صرف خرید امتیاز و شرکت در سوپر لیگ نمی تواند در کیفیت لیگ تاثیر گذار باشد و فقط بحث ورودی و منفعت آن برای فدراسیون مطرح است. تیم‌هایی ناشناخته که با پرداخت ورودی و خرید امتیاز به راحتی وارد سوپر لیگ می‌شوند و نشان می دهد راه ورود به سوپر لیگ چندان هم سخت نیست.

بیشتر بخوانید:
چراغ سبز به برگزاری قطعی المپیک/ ابهامات «پساکرونا» پا بر جاست!
طلایی: تعطیلی‌های کرونا در نسل بعدی کشتی تاثیر می‌گذارد

تگ ها


لیگ برتر والیبال فدراسیون والیبال والیبال منهای فوتبال والیبال