ورود سازمان بازرسی به پرونده بازیکن برزیلی پرسپولیس

حواشی فراوان برای پرداخت مطالبات فرناندو گابریل هافبک برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس، باعث شد نهادهای نظارتی در این پرونده ورود کنند...

به گزارش مدال و به نقل از مهر، پرونده شکایت فرناندو گابریل بازیکن پیشین پرسپولیس و رأی کمیته انضباطی فیفا مبنی بر پرداخت فوری باقیمانده مطالبات وی سبب شد تا مسئولان باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای فوری با گابریل در امارات برگزار کنند و طبق توافق دو جانبه از او زمان بیشتری برای پرداخت مطالباتش بخواهند.
پرونده گابریل در حالی به پیچیده‌ترین موضوع این روزهای باشگاه پرسپولیس تبدیل شده که این بازیکن تاکنون نزدیک به دو برابر از رقم طلبش را از باشگاه دریافت کرده است. وی که توسط حمید درخشان در سال ۲۰۱۵ میلادی به پرسپولیس آمد و ۹ بازی با پیراهن سرخ پایتخت انجام داد از سوی برانکو ایوانکوویچ کنار گذاشته شد تا باشگاه پرسپولیس مجبور به پرداخت ۱۲۰ هزار دلار از طلب او شود. پولی که با شکایت هافبک برزیلی و صدور حکم فیفا در قبال این پرونده به وی اختصاص یافت.
علی اکبر طاهری مدیرعامل وقت پرسپولیس نیز طبق نامه رسمی همین بازیکن، ۱۲۰ هزار دلار به مهدی فراهانی مدیر برنامه‌های ایرانی وی داد اما این پول هرگز به دست گابریل نرسید. از قرار معلوم مدیر برنامه‌های این بازیکن، ۱۰۲ هزار دلار از این پول را به عنوان حق الزحمه ترانسفر گابریل به پرسپولیس برای خود برمی‌دارد و تنها ۱۸ هزار دلار به او پرداخت می‌کند.
موضوعی که با شکایت دوباره گابریل همراه می‌شود تا این بار فیفا در نامه‌ای فوری اعلام کند اگر توافق لازم با فرناندو گابریل صورت نگیرد خطر کسر شش امتیاز، سرخ‌ها را تهدید خواهد کرد.
باشگاه پرسپولیس نیز طی توافق با این بازیکن حاضر به پرداخت ۹۳ هزار دلار، طی دو قسط ۵۰۰۰۰ و ۴۳۰۰۰ دلاری می‌شود. سرخ‌ها قسط اول را در موعد مقرر بدون هیچ مشکلی پرداخت می‌کنند اما برای قسط دوم بخشی از پول را پرداخت کرده و مابقی را نگه می‌دارند.
مبلغ باقیمانده‌ای که هافبک برزیلی پیشین سرخ‌ها بار دیگر خواهان دریافت آن می‌شود تا مکاتبه‌ای مجدد با فیفا داشته باشد. بخش حقوقی فیفا نیز از پرسپولیس می‌خواهد تا تکلیف این پول را روشن کند در غیر اینصورت حکم قبلی که کسر شش امتیاز از پرسپولیس خواهد بود اجرا می‌شود.
محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل فعلی پرسپولیس نیز امیر حسینی مدیر بخش بین‌الملل و حسین خبیری معاون اجرایی باشگاه را به دبی امارات می‌فرستد تا دیداری مستقیم با گابریل داشته باشند.
جلسه‌ای که سرخ‌ها موفق شدند از فرناندو گابریل وقت بگیرند تا مانع از اجرای حکم فیفا شده و پول این بازیکن را پرداخت کنند. پولی که پیش از این یک بار بطور کامل به وکیل قانونی گابریل در تهران پرداخت شده بود ولی دوباره به او داده می‌شود.
پرداخت دوبار پول برای یک طلب نهادهای نظارتی و مأموران سازمان بازرسی را برآن داشته تا با ورود به این پرونده دلایل این اقدام را بررسی کنند. بازرسی از این پرونده با این هدف صورت می‌گیرد که تکلیف مبلغ پرداخت شده مشخص شود.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به جدایی برانکو از پرسپولیس؛ فرار به سوی کار کم دردسر!

تگ ها


پرسپولیس فرناندو گابریل محمد حسن انصاری فرد فیفا لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران فوتبال