ورود کی روش ممنوع؛ دست کم تا پایان فصل

زنوزی مالک باشگاه تراکتور بعد از برکناری علیرضا منصوریان صحبت هایی با کارلوس کی روش داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هوشنگ نصیرزاده یکی از اعضای باشگاه تراکتور از علاقمندی زنوزی برای کار با کارلوس کی روش خبر داده است و در این باره می گوید: « باید موضوع صحبت زنوزی با کی روش را افشا کنم. در همین مقطع هم این پیشنهاد صورت گرفت زیرا زنوزی با این مربی دوستی خیلی خوبی دارد.

قبل از این هم بخشی از مطالبات کی روش از فدراسیون را زنوزی پرداخت کرده بود که نمی دانم آیا فدراسیون این پول را برگرداند؟ مالک باشگاه درباره اینکه آیا می توانیم مربی خارجی بیاوریم با من صحبت کرد که گفتم نمی توان بازیکن یا مربی خارجی جذب کرد.زنوزی گفت در این قانون نوشته نشده نمی توان مدیر فنی خارجی جذب کرد که پاسخ دادم این موضوع تغییر شکل پیدا می کند و خود به خود مدیرفنی هم را شامل می شود. به همین دلیل امکان صدور کارت شرکت در مسابقات برای کی روش وجود نخواهد داشت اما این موضوع مسکوت ماند. شاید زنوزی از افشای موضوع رضایت نداشته باشد اما صحبت مختصری بین طرفین انجام شد و مشاوره ای هم گرفته شد.»

اما قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر تا پایان فصل پابرجا خواهد ماند. به خصوص که در این مقطع زمانی امکان تغییر آن وجود ندارد. سازمان لیگ به همین بهانه مانع از حضور استراماچونی در ایران شد و اگر قرار باشد امروز این قانون را لغو و تغییر دهد نمی تواند پاسخ قانع کننده ای برای تماشاگران تیم آبی داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان هم پیش از این گفته بود قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر موقتی است و شاید در آینده با بهبود شرایط برداشته شود. جالب اینکه بدانید در خیلی از رشته های ورزشی تیم ها دست کم مربی خارجی جذب می کنند و پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک در فوتبال ایران منع حضور مربی خارجی در گام نخست برداشته شود. اکنون علاوه بر تراکتور ممکن است یکی دو تیم مدعی دیگر هم با چالش مربی مواجه شوند. در حالی که آنها بهترین مربی ابتدای فصل را جذب کرده اند در صورتی که تصمیم به برکناری مربی بگیرند این پرسش برای آنها مطرح می شود کدام مربی را باید جایگزین کنند؟ حتی پیش بینی می شود این درخواست از سوی برخی از تیم های لیگ برتری به سازمان لیگ ارسال شود؛ مبنی بر اینکه دست کم قانون منع حضور مربیان خارجی در تیم های لیگ برتری را بردارید. این باید ابتدا در نشست اعضای هیات رییسه سازمان لیگ و در ادامه هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصویب تا اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:

انتخاب مربی موقت برای تیم خلیل‌زاده/ کی‌روش سرمربی الریان می‌شود؟

کی‌روش در تراکتور؛ زنوزی خواست اما نشد

 

 

تگ ها


تراکتور محمدرضا زنوزی کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال