وزارت ورزش؛ مربی خارجی فقط برای تیم های ملی

با وجود ممنوعیت حضور مربی و بازیکن خارجی در تیم های لیگ برتری فدراسیون فوتبال می تواند برای تیم های ملی از مربیان خارجی بهره بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این نکته ای است که مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان دوباره بدان اشاره کرد. البته در حال حاضر سرمربی تیم ملی خارجی است اما تیم های ملی پایه از مربیان ایرانی بهره می برند. هم اکنون مربی تیم امید حمید استیلی – جوانان پرویز مظلومی و نوجوانان حسین عبدی است. 

علی‌نژاد در تازه ترین مصاحبه اش در این باره گفت: « در حوزه تیم‌های ملی ممنوعیتی برای مربیان خارجی نداریم اما با شرایط اقتصادی موجود جز در موارد نادر این امکان وجود ندارد مگر اینکه از قبل تامین منابع شده باشد. در والیبال از قبل این کار انجام شده و کمیته مربیان خارجی در وزارت ورزش هم از نظر حقوقی و تامین اعتبار بررسی و مجوز را صادر می‌کند.»

پیش از این وزیر ورزش و جوانان گفته بود ممنوعیت حضور مربی و بازیکن خارجی در تیم های لیگ برتر در یک فصل آینده بصورت آزمایشی اجراء خواهد شد. این بدین معنی است که شاید در آینده و با بهبود شرایط اقتصادی این قانون لغو شود.

بیشتر بخوانید:

علی نژاد: استفاده از مربی خارجی ممنوع نیست

رئیس دیوان محاسبات: ورود مربیان خارجی ممنوع نیست

 

 

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان مهدی علی نژاد لیگ برتر خلیج فارس فوتبال