وزارت ورزش و جوانان: فدراسیون فوتبال انتظارات ما را محقق نکرد

معاون وزارت ورزش و جوانان درباره عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت‌ها صحبت کرد....

معاون وزارت ورزش و جوانان درباره عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت‌ها صحبت کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پرداخت ۲۷ میلیارد بودجه به فدراسیون فوتبال در سال جاری گفت: ما انتظار داشتیم فدراسیون فوتبال در جام ملت‌های آسیا به قهرمانی دست پیدا کند اما این اتفاق محقق نشد.

به گزارش مدال، ژاله فرامرزیان در حاشیه نشست ترسیم آینده ورزش با رویکرد حکمرانی و سیاستگذاری در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: با توجه به این که فوتبال برای مردم ما اهمیت زیادی دارد و موقعیت فوتبال در سال جاری نسبت به سال‌های قبل متفاوت بود و بر اساس برنامه‌ای که فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود و ما برنامه‌های آن را به رسمیت شناخته بودیم تا بتواند به اهداف تعریف شده خود برسند، تأمین منابع کردیم و ۲۷ میلیارد پول در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دادیم و ۴.۵ میلیون دلار ارز فدراسیون را تهیه کردیم تا بر مبنای آن فدراسیون فوتبال بتواند به اهداف خود دست پیدا کند. البته انتظار داشتیم در تعهد و برنامه‌ای که اعلام کرده بودند در جام ملت‌های آسیا به قهرمانی دست پیدا کنند که متأسفانه این امر محقق نشد.

وی گفت: البته یک بخش از این انتظارات در جام جهانی محقق شد و تیم کشورمان به نتیجه مطلوبی رسید اما در جام ملت‌ها انتظار قهرمانی داشتیم که این امر محقق نشد.

فرامرزیان در پاسخ به برخی انتقادات صورت گرفته برخی از ورزشکاران مدال‌آور نسبت به پاداش تیم ملی فوتبال خاطر نشان کرد: ما برای این که بتوانیم مشکلات فدراسیون‌ها را حل کنیم سعی کردیم به مراتب پاداش قهرمانان طی سال‌های قبل را پرداخت کنیم همان طور که پاداش سال ۹۵ و ۹۶ را پرداخت کردیم و در اولین فرصت بر اساس وضعیت منابع پاداش سال ۹۷ را پرداخت خواهیم کرد. در حقیقت تا امروز وزارت ورزش و جوانان در حد توان خود پاداش مدال‌آوران را پرداخت کرده و کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد: وزارت ورزش و جوانان امسال ۲۷ میلیارد به فدراسیون فوتبال برای حضور در جام جهانی و جام ملت‌ها پول پرداخت کرده است که فدراسیون فوتبال باید در این زمینه گزارش‌های لازم را ارائه دهد.