وزنه برداران جهان آماده نبرد در پارالمپیک ریو

در سال 2015 در 15 وزن از مجموع 20 وزن رکوردهای جهانی وزنه برداری معلولین شکسته شد ......

در سال 2015 در 15 وزن از مجموع 20 وزن رکوردهای جهانی وزنه برداری معلولین شکسته شد. 183 وزنه بردار از 62 کشور قرار است در ریو به مبارزه با هم بپردازند و این به اعتقاد کارشناسان شدیدترین رقابت وزنه برداری در تاریخ پارالمپیک خواهد بود.

حساس ترین مسابقه روز اول را یاکوبو آمدوسان، قهرمان پارالمپیک2012 لندن و وان کونگ لی، رکورددار جهان از ویتنام برگزار می کنند. اختلاف کار این دو وزنه بردار در دو دیدار اخیرشان تنها تنها یک کیلو بوده است.

در دیگر دیدارهای مهم  روز نهم سپتامبرعلی جواد، قهرمان جهان از بریتانیا و شریف عثمان، رکورددار جهان از مصر در 59 کیلو با هم رقابت می کنند.

روز 13 سپتامبر نوبت به مسابقه ای خواهد رسید که بسیاری انتظارش را می کشند. الشان حسینوف از آذربایجان و پاولوس مامالوس، قهرمان جهان از یونان، با هم رقابت می کنند. دیدار قبلی این دو در مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2015 بسیار هیجان انگیز دنبال شد و همه اکنون منتظرند این دو را روبروی هم ببینید.

مهیج ترین برنامه در روز آخر به تلاش سیامند رحمان، وزنه بردار دوست داشتنی ایران اختصاص دارد و همه امیدوارند در این مسابقات لحظاتی به یاد ماندنی از وی به یادگار بماند.

در بخش زنان چشم امید مکزیکی ها باز هم به آمالیا پرز است که پنجمین پارالمپیک خود را تجربه می کند. پرز 41 ساله شده و دو مدال طلای پارالمپیک را در کارنامه خود دارد.

تگ ها


پارالمپیک