وزنه‌برداری قهرمانی جهان/هفتمی هاشمی در دسته 109 کیلوگرم

وزنه‌بردار دسته 109 کیلوگرم کشورمان در پایان حرکت دوضرب و مجموع مسابقات جهانی به عناوینی بهتر از هفتمی و سیزدهمی نرسید....

وزنه‌بردار دسته 109 کیلوگرم کشورمان در پایان حرکت دوضرب و مجموع مسابقات جهانی به عناوینی بهتر از هفتمی و سیزدهمی نرسید.

به گزارش مدال،در ادامه رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان که در تایلند در حال برگزاری است، عصر امروز مسابقات دسته 109 کیلوگرم مردان در گروه A برگزار شد که علی هاشمی نماینده ایران در این دسته با 10 وزنه‌بردار دیگر از کشورهای چین، بلاروس، روسیه (2 وزنه‌بردار)، عراق، بلغارستان، لهستان، ارمنستان، لتونی و ازبکستان به رقابت پرداختند.

حرکت یکضرب:

علی هاشمی کار خود را در این دسته و در حرکت اول یکضرب با انتخاب وزنه 177 کیلوگرمی آغاز کرد که موفق به مهار آن شد، اما در حرکت دوم وزنه 182 کیلوگرمی را انداخت. وی در سومین حرکت نیز موفق به مهار 182 کیلوگرمی نشد و کار خود را در حرکت یکضرب با عنوان نهمی به پایان برد.

در این دسته سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با 199 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان به مدال طلا دست یافت. زاز بلاروس با 198 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و ژی یانگ از چین با 197 کیلوگرم برنز گرفت.

از نکات جالب این دسته شکسته شدن رکورد استاندار جهان 3 مرتبه متوالی توسط هر 3 وزنه‌برداری بود که ابتدا وزنه‌بردار چینی، سپس بلاروس و در نهایت مارتیروسیان ارمنی شکسته شد.

* حرکت دوضرب:

هاشمی در اولین حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه 218 کیلوگرمی شد، اما در دومین تلاش وزنه 226 کیلوگرمی را انداخت. هاشمی از سومین حرکت انصراف داد تا با مجموع 395 کیلوگرم و کسب عنوان سیزدهمی دوضرب و هفتمی مجموع به کار خود پایان دهد.

 

در این دسته سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با 230 کیلوگرم و مجموع 429 کیلوگرم مدال‌های طلای دوضرب و مجموع را از آن خود کرد. آندری آرام‌نائو از بلاروس با 228 کیلوگرم صاحب مدال برنز دوضرب و با 426 کیلوگرم نقره مجموع شد.

ژی یانگ از چین با 420 کیلوگرم برنز مجموع را گرفت. وزنه‌بردار چینی در دوضرب با 223 کیلوگرم پنجم شد. مدال نقره دوضرب نیز به اکبر ژورائف از ازبکستان با 229 کیلوگرم رسید. وی با 417 کیلوگرم در مجموع چهارم شد.

بیشتربخوانید:

وزنه‌برداری قهرمانی جهان/عنوان نهمی علی هاشمی در حرکت یک‌ضرب

تگ ها


وزنه برداری قهرمانی جهان هاشمی هفتم جهان وزنه‌برداری