وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ داوودی طلایی شد

نماینده دسته فوق‌سنگین کشورمان در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در فیجی موفق به کسب مدال‌ طلای یک‌ضرب شد....

به گزارش مدال، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی 2019 جوانان جهان که با حضور 248 وزنه بردار از 47 کشور دنیا، از شنبه 11 خردادماه در فیجی آغاز شده است علی داوودی و علیرضا یوسفی در دسته 109+ کیلوگرم روی تخته رفتند.
تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران با 10 وزنه‌بردار در این رقابت‌ها شرکت کرده است که در آخرین روز این رقابت‌ها، مسابقات گروه A دسته 109+ کیلوگرم (فوق‌سنگین) برگزار شد و داوودی و یوسفی نمایندگان کشورمان به مصاف 11 وزنه بردار دیگر از کشورهای ارمنستان، گرجستان، ژاپن (2 نفر) چین، لهستان، ترکیه، چک، بلاروس، تایوان و اوکراین رفتند که داوودی با ثبت 193 کیلوگرم در حرکت یکضرب موفق به کسب مدال طلا شد. یوسفی نیز با 171 کیلوگرم چهارم شد.


* حرکت یکضرب:
داوودی در حرکت اول یکضرب وزنه 180 کیلویی را بالای سر برد، اما در دومین تلاش موفق به مهار وزنه 191 کیلوگرمی نشد. وی در حرکت سوم وزنه 193 کیلوگرمی را بالای سر برد و مدال طلا را از آن خود کرد.
یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته با مهار وزنه‌های 156، 1693 و 171 کیلوگرمی به عنوان چهارمرسید. وی که همچنان در رده سنی نوجوانان است موفق شد رکورد استاندارد یک ضرب نوجوانان جهان را که 162 کیلوگرم بود را 9 کیلوگرم ارتقا داده و به نام خود ثبت کند.
بعد از داوودی که با 193 کیلوگرم طلا گرفت، لالایان از ارمنستان با 192 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و اوله هانزنکو از اوکراین با 172 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. یوسفی هم با 171 کیلوگرم در جایگاه چهارم حرکت یک‌ضرب قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

وزنه‌برداری جوانان جهان/ یک طلا، یک نقره و یک برنز حسینی در 89 کیلوگرم

 

 

تگ ها


علی داوودی وزنه برداری وزنه برداری قهرمانی جهان وزنه‌برداری