وزنه‌بردار محجبه امارات: وزنه‌ زدن با حجاب برایم رویا بود

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری، آمنا الحداد بعد از چهار سال تمرین در رشته وزنه برداری در المپیک ریو ۲۰۱۶ برای امارات مسابقه داد ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری، آمنا الحداد بعد از چهار سال تمرین در رشته وزنه برداری در المپیک ریو ۲۰۱۶ برای امارات مسابقه داد. این در حالی است که او یک زن محجبه است و طبعا مشکلاتی برای رسیدن به سطح المپیک داشته است.

الحداد درباره وزنه بردار شدن خود می گوید: هنگامی که شروع به تمرینات فیتنس کردم اصلا خوشحال نبودم. می خواستم تغییر بزرگی ایجاد کنم. به خودم می گفتم آمنا تو می تونی بیش تر از این عمل کنی. می توانی بهتر باشی. در این زمان بود که چیزی در من تغییر کرد. من با مفهوم ورزش در زندگی ام بزرگ نشدم. الگوهای کمی برای من وجود داشت. بنابراین وزنه بردار شدن برای من، برای دختری از منطقه ای که من زندگی می کردم بسیار عجیب بود.

الحداد در اواخر دوران نوجوانی به وزنه برداری علاقمند می شود و تصمیم می گیرد تغییری در زندگی اش ایجاد کند. او از تغییر در برنامه غذایی و ورزش شروع می کند. به عنوان یک زن محجبه از کشور امارات آمنا موانع زیادی را پشت سر می گذارد که برای زنان ورزشکار کشورش نیز خوب بوده است.

الحداد درباره حمایت شدن از او برای انجام وزنه برداری می گوید: وزنه برداری ورزشی برای مردان شناخته شده است. به عنوان یک زن مسلمان هنگامی که این ورزش را شروع کردم به من گفته می شد که به اندازه کافی شرم ندارم. افراد کمی بودند که به کار من اعتقاد داشتند. راهی که من انتخاب کردم بزرگ تر از راه یک ورزشکار شدن بود. این راهی بود که می توانست دنیا را تغییر دهد. محجبه بودن و مسابقه دادن یک رویا بود. فکر می کنم تصورات دیگران از ناآگاهی آن هاست. آن ها نمی دانند ورزش چقدر می تواند اعتماد به نفس و سلامتی آن ها را افزایش دهد.

الحداد چهار سال در وزنه برداری امارات فعالیت داشته و شش مدال طلای جهانی دارد.

او درباره موفقیت هایش می گوید: این بسیار عادی نبود. حرف های زیادی زده می شد. او یک زن است. او محجبه است. او مسلمان است و وزنه می زند! همه متعجب بودند.

الحداد در حال حاضر بازنشسته شده است اما امیدوار است راهی که رفته است بتواند به زنان مسلمان دیگر کمک کند تا به رویاهای شان برسند.

او در این باره می گوید: من از این فرصت استفاده کردم تا به همه این را بگویم که می توانید شخصی باشید که ایمان خود را حفظ می کند اما هم چنان به دنبال علایق خود می رود.

 

تگ ها


اخبار روز وزنه‌برداری