موضع رسمی ژاپنی‌ها؛ المپیک در سال 2020 برگزار می‌شود

وزیر المپیک ژاپن در گفتگویی اعلام داشت که المپیک در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد و این کشور هیچ الزامی برای برگزاری آن در ماه ژوئیه ندارد....

به گزارش مدال شیوع ویروس کرونا (coronavirus) در سراسر جهان علاوه بر تمام مشکلاتی که در برگزاری مسابقات ورزشی به وجود آورده است از طرفی می‌تواند به تعویق افتادن بازی‌های المپیک توکیو در تابستان امسال منجر شود.


این شائبه در شرایطی به وجود آمد که مرگ ۱۲ نفر در کشور ژاپن در اثر ابتلا به این ویروس تائید شده و این کافی است تا برگزاری این کارناوال ورزشی در کشور ژاپن زیر سؤال برود.


 از همین رو "سیکو هاشیتومو"، وزیر المپیک ژاپن، امروز (سه شنبه) گفت: «تا آنجا که ما می‌دانیم این مسابقات قرار است در طی سال ۲۰۲۰ برگزار شود و الزام و قراردادی وجود ندارد که ما را ملزم برای برگزاری در یک تاریخ خاص کند. او تأکید کرد که بازی‌ها دقیقاً نباید در تاریخ ۲۴ ژوئیه شروع شوند.»


 وی در ادامه افزود: «کمیته بین المللی المپیک این اختیار را دارد که در صورت عدم برگزاری این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۰ این مسابقات را لغو کند، که از تفسیر این مطلب می توان دریافت که ما اجازه داریم بازی‌ها را تا زمانی که در تقویم سال ۲۰۲۰ به سر می‌بریم به انجام برسانیم.»


وزیر المپیک ژاپن در پاسخ به این سؤال که آیا او اعتقاد دارد که در صورت بدتر شدن شیوع coronavirus بازی‌ها برگزار می‌شود، پاسخ داد: «ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مجبور نباشیم با آن وضعیت روبرو شویم.


 ما پیش‌بینی می‌کنیم و درعین‌حال انتظار داریم که با تعطیلی مدارس، مسابقات ورزشی، این رقابت‌ها هنوز هم در موعد موردنظر برگزار شود.»


در همین رابطه توماس باخ رئیس کمیته IOC (کمیته بین المللی المپیک) معتقد است المپیک طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین‌شده برگزار خواهد شد او در همین رابطه گفت: «IOC همه ورزشکاران را برای ادامه رقابت‌های انتخابی المپیک تشویق می‌کند.»


 این در حالی است که در تمام تاریخ المپیک تنها سه مرتبه برگزاری این مسابقات لغو شده که هر سه مورد آن به خاطر برقراری جنگ بوده است.


 لازم به ذکر است در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا در ژاپن، لیگ بیس بال حرفه‌ای این کشور طبق برنامه در حضور صندلی‌های خالی برگزار خواهد شد و جی لیگ یا همان لیگ فوتبال ژاپن به حالت تعویق درآمده است. همچنین ماراتن بزرگ توکیو که معمولاً با ۳۰۰۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شد روز یکشنبه با شرکت تعداد افرادی به‌مراتب کمتر برگزار شد.

بیشتر بخوانید:
شوک به CR۷؛ سکته مغزی مادر رونالدو 
حواشی باخت در ال‌کلاسیکو؛ گرد و خاک مسی در رختکن بارسلونا 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک