وزیر ورزش عربستان:منچستریونایتد را یا روس‌ها می‌خرند،یا چینی‌ها،یا ما!

وزیر ورزش عربستان سعودی از اصرار مجدد بن سلمان برای خرید منچستریونایتد از خانواده گلیزر، مالکان فعلی این باشگاه خبر داد...

به گزارش مدال، حدود یک ماه پیش بود که نشریه معتبر میرر از پیشنهادهای چندگانه بن سلمان و وزارت ورزش عربستان سعودی به خانواده گلیزر برای خرید باشگاه منچستریونایتد خبر داد. طبق گفته میرر، پیشنهاد 3 میلیارد پوندی بن سلمان نیز توسط گلیزرها رد شده و مالکان آمریکایی شیاطین سرخ گفته اند که تمایلی برای فروش باشگاه ندارند.

حال وزیر ورزش عربستان سعودی از اصرار مجدد عربستانی ها خبر داد. شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل در گفت و گویی با بی بی سی گفت: وقوع هر اتفاقی در آینده محتمل است. ما سرمایه گذاری های فراوانی در فوتبال کردیم و این پیشنهاد هم جزئی از آن است. 

ترکی الفیصل با اشاره به صحبت های ماه پیش گری نویل که احتمال تصاحب و مهارگیری باشگاه منچستر توسط خاندان پادشاهی عربستان را مطرح کرده بود گفت: من خانواده گلیزر را می شناسم و تا به حال پنج بار با ایشان دیدار داشتم. صحبت هایی که گری نویل مطرح کرده اصلا موضوعیتی ندارد. حرفم را باور کنید؛ آن ها هر وقت بخواهند باشگاه را می فروشند. جایگزین گلیزرها کیست؟ یا یک خانواده (اشرافی) روس، یا یک خاندان چینی، یا یک خانواده سلطنتی عربستانی.

وزیر ورزش عربستان در ادامه صحبت های خود گفت: اگر پیشنهاد 3 میلیارد پوندی را بپذیرند، افرادی در راس امور قرار خواهند گرفت که سرمایه ای 15 تا 20 میلیارد پوندی را وارد باشگاه خواهند کرد.

با این که خانواده گلیزر - مالکان آمریکایی باشگاه - طبق گفته «اد وودوارد»؛ نایب رئیس باشگاه، هیچ علاقه‌ای به فروش ندارند اما ماه گذشته تصاویر حضور «ریچارد آرنولد» مدیر ارشد شیاطین‌سرخ در کشور عربستان به شایعات دامن زد تا بحث این خرید تاریخی هنوز هم داغ باشد.

بیشتر بخوانید:

ثروتمندترین تاجر انگلیس خرید یونایتد را یک سرمایه‌گذاری بد می‌داند!

 

تگ ها


اخبار منچستریونایتد منچستر یونایتد بن سلمان منچستریونایتد فوتبال