وزیر ورزش قهرمانی جهان را می‌خواهد

وزیر ورزش و جوانان امیدوار است ورزشکاران ایرانی قبل از المپیک در رقابت‌های جهانی به قهرمانی برسند....

به گزارش "ورزش سه"، حمید سجادی در مراسم استقبال از تیم ملی کشتی آزاد در فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار کرد: افتخارات ارزشمند تیم ملی کشتی آزاد را تبریک عرض کرده و پیشاپیش برای تیم ملی کشتی فرنگی که از فردا تا روز یکشنبه رقابت خواهد داشت، آرزوی موفقیت دارم.

او ادامه داد: آقای دبیر، سرمربی تیم ملی، کشتی گیران و ... زحمت کشیدند و ما باید مصاحبه کنیم. به آقای علی نژاد و همکارانمان خسته نباشید می گویم چراکه قبل از المپیک و مدت ها پیش برای این مسابقات برنامه ریزی کرده بودند و به عبارتی المپیک مرحله ای قبل از جام جهانی کشتی بود که رقابت های سختی هم داشت.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: بچه های تیم ملی توانستند با تجربه جسمی و روحی که داشتند و آمادگی خودشان با آرامش بهتری در رقابت های جهانی شرکت کنند که جای تبریک زیادی دارد. امیدوارم موفقیت در این رقابت ها زمینه و دورخیزی برای المپیک بعدی باشد. دو سال و هشت ماه دیگر المپیک بعدی را داریم و بنابر گفته کارشناسان، عزیزانی که قرار است مدال آوران المپیکی ما شوند، از همین حالا و طی یکی، دو سال آینده، بایستی شرایط کسب مدال را داشته باشند.

سجادی تاکید کرد: ما باید الان در حد قهرمانی جهان باشیم که دو سال و هشت ماه دیگر قهرمان المپیک شویم. دستاوردهایی خوبی در رقابت های جهانی داشتیم که به آقای دبیر و همکارانشان تبریک و خسته نباشید می گویم.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: به نظرم کارکردهای اجتماعی و فرهنگی ورزش موجب غرور ملی خواهد شد. مهم ترین انتظارات در رقابت های بین المللی، کسب افتخار و احساس غرور ملی است. احساس تعلق به پرچم، سرود ملی، قهرمانان و ... خواهد بود و اینکه این افتخارآفرینان همیشه در میادین بین المللی موید و معرّف شخصیت والای هر کشوری هستند. این جمعیتی که در فرودگاه امام حضور پیدا کرده، به عشق قهرمانانشان آمده اند و نشان می دهد جامعه به این نتایج احتیاج دارد و علاقه مند است.

سجادی با اشاره به رقابت‌های تیم ملی فوتبال ایران در مرحله انتخابی جام جهانی عنوان کرد: فردا شب تیم ملی فوتبال ایران باید مقابل امارات قرار بگیرد که امیدوار هستیم مثل قبل موفق باشد. هفته دیگر ایران و کره جنوبی باید بازی کنند که امیدوارم یک برد دیگر به دست بیاوریم و کسب سهمیه داشته باشیم. آن زمان خواهید دید چه شور و شوقی در جامعه به وجود می آید. مسابقات مختلف دیگری  ازجمله در بازی های آسیایی ۱۱ ماه دیگر برگزار میشود که همه این ها یکی پس از دیگری رویدادهای خوبی است.

او تصریح کرد: خبر دارم چندین مسابقات آسیایی و جهانی در راه است و در شورای المپیک آسیا نیز سه، چهار مسابقه مهم دیگر خواهیم داشت. تمام این رقابت ها یکی پس از دیگری می رسد و نتایج قهرمانانمان حال و احساس خوبی را در میان گرفتاری ها به جامعه منتقل می کند. این افتخارات نتایج عملکرد ورزشکارانمان در توسعه ورزش قهرمانی است و خدا را شکر یکی پس از دیگری تمام تیم های ایران بهترین نتیجه را بگیرند. هر نتیجه ای اتفاق بیفتد، مطمئن باشید با کار تیمی اتفاق افتاده است. حمید سجادی یک خدمتگزار کوچک در عرصه ورزش است.

تگ ها


حمید سجادی وزارت ورزش و جوانان